Úvod / Aktuality / Chystáte se na osvětlení balkonu či terasy? Několik rad a možností najdete zde.
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Navštivte náš showroom:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 1000,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • věrnostní program pro stálé zákazníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru    
  • ONLINE návrh ZDARMA  

Chystáte se na osvětlení balkonu či terasy? Několik rad a možností najdete zde.

Chystáte se na osvětlení balkonu či terasy? Několik rad a možností najdete zde. - Luxo.cz    Několik rad jak postupovat při výběru osvětlení pod pergolou či na terase
Luxo

Blíží se letní sezóna, grilování na terase je v plném proudu a vy řešíte jaké osvětlení zvolit, přidat nebo doplnit?

Dobré je mít vše dopředu naplánované a přemýšlet o osvětlení již při montáži terasy či pergoly.  Honí se vám hlavou.  Budou mi stačit nástěnné lampičky na zdi pod pergolou? Bude dostačující osvětlení na jídelním stole? A co takhle schody, které vedou z terasy? Využijte těchto pár rad.

1. Důležité kritérium pro každý výběr venkovního svítidla je jeho IP krytí, tj. odolnost proti vodě. Pokud bude svítidlo pod zastřešením postačí krytí IP44 a vyšší. Pokud bude svítidlo vystaveno trvalému dešti v zahradě je ideální,  aby svítidlo mělo IP krytí min 54. Ponořené do vody ve fontáně či bazénku musí mít IP68.

2. Svítidla na terase a pod pergolou mohou být, jak nástěnná, tak závěsná. Pokud máte dostatek místa nad stolem zvolte závěsná svítidla. Někdo dá přednost starobylým venkovním lucernám někdo moderním venkovním svítidlům. Designů a zpracování je mnoho. Barvu světla můžete zvolit teplou bílou okolo 2700 -3000K a ti z Vás, kteří preferují studenější barvu světla volte 4000K- 6000K

                           

3. Pokud Vám chybí vývody elektriky a nevíte si rady co dál, poradíme. Vyzkoušejte osvětlení přenosné na 12 i 24V, na baterii. Takto jsou k dispozici svítidla závěsná, lampy i LED pásky. Co takhle svítidla přenosná?

   

Doporučujeme osvětlit  schody vedoucí z terasy napojená např. na soumraková čidla či čidla pohybu.

  

4. V zahradě najdou svá uplatnění i svítidla na solární energii, nepotřebujte tedy řešit přívodní kabel ke svítidlu.

5. Všechna venkovní svítidla můžete ovládat přes aplikaci v mobilu ZAMEL. Ta umí ovládat i el. zásuvky, otvírat vrata či okenní rolety. Pokud chcete více k této aplikaci, kontaktujte nás.

6. Všechna venkovní svítidla můžou být napojena na soumraková či pohybová čidla, usnadní vám život a nejsou cenově náročná.

VYUŽIJTE AKCE a nakupte venkovní svítidla se žárovkou ZDARMA!

©2016 luxo.cz