Úvod / Poradna / Chytrá domácnost- rady a tipy jak na to.
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Navštivte náš showroom:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 1000,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • věrnostní program pro stálé zákazníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru    
  • ONLINE návrh ZDARMA  

Chytrá domácnost- rady a tipy jak na to.

Luxo

Několik rad pro chytrou domácnost-  Jak ji vybrat a co zvolit, jaký systém je ten správný? Poradíme a představíme několik systémů. 

Do chytré domácnosti patří napojit každý spotřebič nebo každá elektronika, vše na co si v domě vzpomenete. Jednoduše ji pak můžete ovládat na dálku mobilem nebo nastavit její spínání v závislosti na čase či stavu.

Inteligentní budovy a systémy již pomalu nejsou komfortem v bydlení, ale začínají být standardem.

Představujeme systém od výrobce Zamel, který se skládá z produktů podle toho, jak potřebujete systém ovládat a co do něj chcete zapojit.

1. Bezdrátové ovládání domova- EXTA life Velice inteligentní elektroinstalace Vám poskytne pohodlné používání spotřebičů a elektro systémů. Díky bezdrátové struktuře systému Exta life můžete systém nainstalovat téměř do každé budovy bez nutnosti sekání kabelu a úprav.

Výhody: 

- Rychlá instalace do krabice KU68

- Dobrý poměr/ cena / výkon

- Ovládáte tak domácí elektroinstalaci odkudkoliv na světě - Jednoduchá konfigurace

- Rozsáhlé ovladače- ovladače žaluzií, stmívače, teplotní čidla, rádiové vysílače, 2 a 4 kanálové přijímače a vysílače, dálkové ovladače

- Řídící Centrální jednotka- Exta life EFC-01

       

2. Bezdrátové ovládání prostřednictvím WIFI – SUPLA Ovládat můžete světla pomocí Wifi a chytrého telefonu rychle a pohodlně, bez sekání kabelů. Ovládat tak můžete i další elektrospotřebiče, které jsou připojeny do sítě na 230V- pračka, kávovar. Supla umožňuje ovládat i okenní a dveřní žaluzie. Tento systém není nákladný a je velice jednoduchý na instalaci bez nutnosti velké přípravy, i nadále můžete přidávat jednotlivé komponenty a stále systém rozšiřovat.

- Velice snadná montáž a konfigurace

- Ovládá světla, žaluzie, brány, vchody, kontroluje teplotu v interiéru

- Jednoduché ovladače do krabice KU68 i na omítku

- Bezpečná WIFI síť

    

3. Dálkové ovládání EXTA free GSM ovládání mají funkci ZAPNI/Vypni pomocí GSM sítě. Dosahy a spolupráce jednotlivých výrobků. Přístroje bezdrátového ovládání Exta Free jsou dálkově ovládané zásuvky, žaluzie, ovládání vrat, stmívače a rádiové vysílače. Velice oblíbené jsou sady bezdrátového ovládání.

       

Sada univerzal - Rádiové přijímače krabicové se využívají jako montážní prvky v instalačních krabicích na i pod omítku i jako výkonná zařízení přímo v krytech osvětlení i jiných přijímačů. ROP-01 umožňuje práci v pěti různých režimech (zapnutí, vypnutí, režim monostabilní, bistabilní, časový).

   

Výhody

- Kompletní sada bezdrátového ovládání (dálkový ovládač 2-kanálový P-257/2 a rádiový přijímač krabicový 1-kanálový bistabilní ROP-01),

- ovládání práce osvětlení, ventilace, vytápění, zavlažování, jiné,

- možnost využití druhého tlačítka ovládače k řízení dalších přijímačů série EXTA FREE,

- jednoduchá montáž přijímače v krytu osvětlení nebo v krabici pod omítku Φ60 mm,

- 5 režimu práce: zapnutí, vypnutí, režim monostabilní, bistabilní, časový (zpožděné vypnutí),

- velký dosah práce (do 180 m),

- nízká spotřeba energie, možnost průběžné práce,

- možnost zvětšení dosahu práce použitím zesilovače RTN-01

- inteligentní elektroinstalace.

4. Přístrojová automatizace – EXTA Přístrojová automatizace se používá nejen v jedno a vícegeneračních bytech, ale funguje také dobře ve veřejných zařízeních (nemocnicích, hotelích a restauracích) a v průmyslové sféře. Modulové elektronické přístroje pro automatizaci budov Inteligentní elektroinstalace je modulová stavebnice pro všestranné využití v bytech, rodinných domech, bytových domech, velkých objektech,a le i v průmyslu. Velkou výhodou je možnost systém postupně rozbudovávat podle potřeb spotřebitele - pořizovací cena

Pokud uvažujete o vybavení domu např. ovládáním žaluzií, rolet, markýz, vstupních bran, řízenou ventilací, zabezpečovací technikou, závlahovým systémem je pravděpodobné, že při pořízení inteligentní elektroinstalace ušetříte hned při nákupu. Nebudete kupovat několik systémů, ale stačí jeden, který řídí a hlídá vše. Všechno můžete ovládat na dálku po internetu, smart telefonu nebo pomocí SMS. - ekonomika provozu v nabídce jsou elektronické přístroje řady "ECOLINE" se sníženou spotřebou energie, také relé přímo k měření spotřebované energie. Toto umožňuje optimalizovat její spotřebu.

Šetříte provozní náklady, dům se sám včas zastíní, interiér se nepřehřívá v zimě se využije slunce k podpoře vytápění, tak může být regulována teplota uvnitř jen funkcí žaluzií a rolet, řídí se vytápění podle Vašich potřeb a nastavení v jednotlivých místnostech. - pohodlí a klid pro Vás naprogramovat lze rozsvícení/zhasnutí osvětlení v zahradě, venkovní osvětlení na domě. Instslační přístroje za soumraku, kde se rozsvítí interierové světla zatáhnou se žaluzie, naopak za svítání Vám první ranní paprsky žaluzie opět vytáhnou a pomohou Vám vstát. Funkce programujete přímo na instalačním modulu a následně jsou ovládány tepelnými nebo světelnými čidly, případně dálkovým ovládačem nebo klávesovými vypínači. Je možné táké ovlání přez SMS zprávy nebo internet. Elektronické přístroje pro automatizace budov umožňují mnoho jiných funcí, které si přejete zrealizovat.

    

Zašlete nám požadavek a my Vám pomůžeme realizovat Vaše plány.

Vaše Luxo

©2016 luxo.cz