Úvod / Poradna / Dekorativní venkovní svítidla na zahradu
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Výdej zásilek:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba pro obchodní partnery

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 2500,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • věrnostní program pro stálé zákazníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru    
  • ONLINE návrh ZDARMA  

Dekorativní venkovní svítidla na zahradu

Luxo

Dekorativní světla na terasu i zahradu a další příslušentví co se hodí

Připravili jsme několik novinek v netradičním venkovním osvětlení. Nároky i požadavky se zvyšují s nárustem různých moderních technologií. Venkovní svítidla můžou být opravdu výjimečná v designu i výjimečná ovládáním a funkcemi.

Zahrada po zimě potřebuje upravit, trávník zvertikulovat a prohnojit i svítidla nebo elektroinstalace potřebuje zkontrolovat a pokud zatím svítidla nemáte, poskytneme Vám několik užitečných rad. Jaká svítidla jsou ta správná a jak je dobře vybrat?

1. Dekorace i funkčnost. Světlo by mělo být všude tam, kde jej potřebujete, aby bylo bezpečno, aby bylo „vidět“ tedy u různých chodníčků a příjezdové cesty nebo u vchodových dveří. Zde se nejčastěji používají sloupková svítidla, která můžou být různých výšek od 50cm až po 180cm. Pro příjezdovou cestu i chodník je také v oblibě použít svítidlo nájezdové a pochozí, které nebrání nájezdu auta. Je tak správně koncipované. Ke dveřím se používají svítidla nástěnná, kterými můžete osvětlit i okolí vchodu a zádveří. Pro nasvícení dekorativní např. nasvícení jezírka či nasvícení okrasných keřů v zahradě poslouží různé zapichovací reflektory.

     

 

2. Elektrické přípojky a rozvody. Se zahradním osvětlením je samozřejmě nejlépe počítat již při rekonstrukci či stavbě a správně rozložit el. vedení. Zahradní svítidla jsou většinou na 230V a potřebují připojit k vedení. Ať se již rozhodnete el. vedení ukrýt pod zem nebo je vést po povrchu, je potřeba dodržet všechny el. normy a měla by ji provádět odpovědná osoba. Zároveň je potřeba si rozmyslet ovládání světel. Budu je ovládat centrálním vypínačem v domě? Nebo je je budu rozsvicet mobilní aplikací na dálku? Existují venkovní světelné sestavy, které mají svítidla na 24V a příslušenství jako spojky, propojovací kabely, napájecí trafa. Příslušenství jako prodlužovací kabely, spínací hodiny, pohybová i soumraková čidla najdete i v naší nabídce pro venkovní osvětlení.

                                   

                                               

3. Bezpečná ochrana a IP krytí svítidel Každé venkovní svítidlo musí mít vyšší ochranu krytí proti vodě a vlhkosti. Svítidlo pro venkovní použití musí mít min. IP44. Sem patří všechna svítidla nástěnná i závěsná, která jsou alespoň trochu kryta utěsněna proti stříkající vodě. IP54 – svítidla vhodná pro venkovní aplikace jako osvětlení cest, osvětlení zahrady. IP65- svítidla vhodná do země, mají těsnou ochranu před stříkající vodou IP68- jsou svítidla vhodná do bazénů a jezírek, ochrana je proti trvalému ponoření Pro venkovní aplikace jsou oblíbené LED pásky a hliníkové profily pro svoji variabilitu použití. Dají se z nich vytvořit tenké linie do dlažby, ale i osvětlit altán či zahradní domek. Zde musí také splňovat parametry ochrany, proto né každý LED pásek je vhodný pro venkovní aplikace.

    

4. Soumrak nebo pohybové čidlo? Pokud potřebujete docílit, že se svítidlo samo rozsvítí při navoleném soumraku a po rozednění opět zhasne máte různé možnosti.

  • Zvolit Venkovní svítidlo se soumrakem, které má čidlo ve svítidle
  • Zvolit pouze LED žárovku se soumrakovým senzorem
  • Poziční svítidla se soumrakem- Zamel
  • Instalace externího soumrakového čidla

Pohybová čidla jsou vhodná do míst, kde chcete ušetřit el. energií a rozsvítit světlo jen při pohybu. Vhodné jsou průchozí místa, cestičky v okolí garáže. - Můžete si tak vybrat ze svítidel s pohybovým čidlem, které mají součástí. Nebo zvolit externí pohybový senzor třeba i pro více svítidel.

                                   

Pohybové čidlo v sestavě u LED pásku                                                                                           Soumrakové čidlo do hliníkového profilu k LED pásku

 

5. Netradiční venkovní svítidla Co třeba svítidlo v různých tvarech, jako koule, kvádr nebo hvězdička? Tyto tvary rozzáří Vaši zahradu a můžou svítit různými barvami i RGB. Pěkné a efektivní osvětlení terasy můžete vytvořit  závěsnými řetezy a LED pásky. Přenosné LED lampičky i s muzikou nebo nabíječku to určitě uvítáte na každém balkoně nebo  světelné nádoby na květináče.

    

   

6. Venkovní sestavy svítidel na 24V

      

  

©2016 luxo.cz