Úvod / Poradna / Jak vybrat lustr podle trendů podzimu 2019
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Výdej zásilek:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba prodejny od 10.5.2021 OTEVŘENO

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 2500,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • věrnostní program pro stálé zákazníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru    
  • ONLINE návrh ZDARMA  

Jak vybrat lustr podle trendů podzimu 2019

Luxo

Dekorativní svítidla co mají styl.

Podzimní trendy- hnědá, béžová, žlutá nebo tmavě zelená?

Podzimní kolekce svítidel- novinky a trendy 2019 NOVINKY ze světa svítidel pro podzim 2019

 

Podzimní trendy se odráží i ve svítidlech. Výrobci dodali svítidlům více geometrických tvarů, rozšířili se nabídky ve Vintage stylu a přírodních materiálech. V jednoduchosti je krása, přesvědčte se sami.

     

Pokud zvažujete nákup nového lustru a nevíte, jaký máte vybrat, nejste si jistý v rozměru a svítivosti, přečtěte si těchto několik rad.

1. Vždy se zaměřte na využití svítidla a do jaké místnosti bude instalován. Je za potřebí vzít v potaz velikost místnosti a výšky stropů, jiná velikost svítidla bude vhodná do haly s vysokým stropem 6m a jiná do obývacího pokoje s výškou 2,5m. Dalším aspektem, který zvážit je zda svítidlo svítí všesměrově nebo má difuzor či látku, která brání svitu a směruje svit pouze dolů.

  

2. LED svítidlo nebo na žárovky? Pokud volíte svítidlo závěsné a líbí se vám dekorativní LED žárovky, nemůžete šlápnout vedle. Většina lustrů pro hlavní osvětlení má patice E27, zde máte velký výběr v RETRO žárovkách i s velkými výkony, které vám dostatečně nasvítí i velký prostor. Lustry můžete i podle výkonu volit jednoramenné i víceramenné pro rozptýlení světla. LED lustry jsou vyráběny v moderním provedení, LED technologie se využívá pro tenké linie a všude tam, kde není možné aplikovat patice pro žárovku. LED závěsné lampy s integrovanými čipy, tak můžou být oválné nebo v netradičních tvarech.

   

3. Jaký materiál zvolit? Vede neutralita a udržitelnost tvarů i barev. Svítidla začínají být velkou součástí každého interiéru a není dobré to podcenit. Velkým trendem je elegantní minimalismus. Proč ho chtít ?

A/ Čistota, vše je účelové a dobře se kombinuje s jinými styly i nábytkem.

B/ Bezúdržbovost. Materiály jako plast, sklo a keramika jsou méně náročné na údržbu. Z přírodních materiálů dominuje dřevo, bambus, ratan a recyklované sklo. Barvy, které patří jasně k podzimu jsou vhodné i pro doladění interiéru. Zakomponovat můžete teplejší odstíny žárovek do lustrů i lampiček. Použití různých dekorů a barev retro žárovek rozzáří chmurnou podzimní náladu. Volte jistě zemité barvy svítidel a lampiček, jako hnědá, okrová, béžová a tmavě zelená. Místo zlata a stříbra měď a mosaz s patinou.

SKLO v různých odstínech a opálové sklo má v trendech zelenou!

  

   

Klasika hnědá, béžová vám v interiéru nebude překážet.

4. Co takhle zpět k 80. Létům. Líbí se vám starší nábytek i svítidla, máte doma nějaké kousky a potřebujete doladit interiér?

5. Svítidla  jako z tovární haly, industriální styl - proč ne. Industriální trend v interiéru je vhodný pro větší prostory a vyžaduje dávku kreativity. Svítidla pro tento styl můžou být  plechová nebo betonová  a volí se spíše tmanší barvy. Cihlové zdi mohou nasvítit například reflektory. Doplňky můžou být trubky, kladky a jiná nářadí i z těchto součástí můžou být vhodná svítidla, jako lampičky a lampy.

     

©2016 luxo.cz