Úvod / Aktuality / Jak vybrat svítidlo do kuchyně
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Navštivte náš showroom:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 3000,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru       

Jak vybrat svítidlo do kuchyně

Jak vybrat svítidlo do kuchyně - Luxo.cz    rady nápady inspirace
Luxo

Kuchyň je jedna z nejdůležitějších místností v domácnosti, nepodceňujte ten správný výběr světel.  Trávíme v ní hodně času, často je součástí obývacího pokoje a celkově centrem domácího dění v případě oslav a rodinných sešlostí, proto vybírejme i svítidla s pečlivostí. Svítidla musí být plnně funkční a poskytovat dostatek světla pro práci, Nestačí jen osvětlení pod kuchyňskou linkou.

Vzhledem k tomu, že je tato místnost určena, jak k práci, tak často i k zasednutí k večeři nebo relaxaci u kávy, při jejím rozložení se nesmí zapomínat ani na správně umístěná svítidel.

1. Hlavní světlo

Již tradičně doporučujeme v každé místnosti hlavní bod svícení a je důležité to dodržet i v kuchyni. V kuchyni to může být přisazené svítidlo u stropu, nebo několik bodových světel mezi kuchyňskou linkou a jídelním stolem. Ideální světlený zdroj pro centrální osvětlení je teplý bílý, který působí příjemným a odpočinkovým dojmem.

Pokud vyberete z naší nabídky LED přisazených světel- většina je právě s teplotou barvy světla 2700 -3000K.

2. Závěsný lustr nad jídelním stolem nebo barem

 

Pokud se jedná o klasickou závěsnou lampu, která svítí takzvaně bodově dolů, pak je velmi důležité rozmyslet si, kam ji v místnosti umístit, protože její soustředěný paprsek světla dobře neposvítí na tmavé kouty ani kuchyňskou desku. Lampu je dobré umístit nad jídelní stůl. Myslete na to již při rekontrukci a vyveďte vhodně kabel pro základnu.

Více ramen, více světla.

3. Osvětlení pod kuchyňskou linkou - osvětlení pracovní plochy

Zde můžete vybírat z variant hotových podlinkových svítidel, některé jsou v různých délkách od 30cm, 60cm, 90cm a dají se propojovat. Mají vypínače na svítidle. Některé jsou vybaveny senzory pohybu a usnadňují tak vypínání.

Další možností jsou LED pásky a hliníkové profily, které se dají upravit na míru, zafrézovat do kuchyňské linky, přidat různé stmívače a vypínače.

Rádi Vám zkompletujeme nabídku, profily i LED pásky připravíme k instalaci se zdroji i kabely.

Nad jídelní stoly zvolte raději dekorativní svítidla, zkrášlý a pozvednou Váš interiér. Pro inspiraci zhlédněte fotky níže.

 

Váš tým LUXO.cz

 

©2016 luxo.cz