Úvod / Aktuality / Jaká jsou vhodná svítidla pro zahradní kuchyň a pergolu?
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Navštivte náš showroom:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 1000,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • věrnostní program pro stálé zákazníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru    
  • ONLINE návrh ZDARMA  

Jaká jsou vhodná svítidla pro zahradní kuchyň a pergolu?

Jaká jsou vhodná svítidla pro zahradní kuchyň a pergolu? - Luxo.cz    Hurá na letní grilování s posezením. Jaká svítidla jsou ta správná?
Luxo

Zahradní kuchyň nebo pergola, jaké světlo je to správné?

Začínají být hezké večery, kdy se dá pod pergolou posedět a ugrilovat i nějaký oběd či večeři. V posledních letech zažívají velký boom i stavba venkovních kuchyní, kde máte možnost uvařit plnohodnotný chod, ugrilovat nebo doudit maso. S přáteli nebo rodinou pak posedět ve venkovním gauči a relaxovat. K relaxaci i práci je potřeba odpovídají osvětlení. Je dobré přemýšlet i na přívodu el. energie 230V, tak bude osvětlení plnohodnotné.

1. Svítidla pro tyto prostory musí splňovat hlavně parametry venkovního svítidla, ikdyž máte stříšku nebo nějakou zástěnu. Svítidla musí mít min IP44, tak splňují ochranu proti vniknutí vlhka.

                       

2. Typy svítidel je důležité vybrat podle toho , kde světlo potřebujete nejvíce. Počítejte s dostatečným osvětlením nad kuchyňskou venkovní linkou, kde připravujete maso, zeleninu a jídlo servírujete. Nad 1,5-2 m stolem Vám poslouží LED žárovka okolo 10W nebo svítidlo s náhradou za 60W klasickou žárovku. Můžete použít i vyrobené svítidlo s lišty a LED pásku.

                   

3. Doporučuji svítidlo, které můžete zavěsit nad stůl anebo nasměrovat na pracovní plochu. Venkovní zavěšená svítidla působí retro dojmem, většinou jsou to ve tvarech luceren.

                       

 

4. Fasádní svítidla jsou vhodná, pokud poskytují plošné světlo do prostoru, né pouze dekorační světlo v paprskách, které vede po fasádě. Pokud použijete ve venkovním fasádním svítidle výkonnou žárovku okolo 12-15W LED, budete mít všude dostatek světla. Můžete použít venkovní moderní svítidla i lucerny.

                                                               

5. Do zahradních kuchyní a ke grilování můžete použít i RETRO venkovní, industriální svítidla jako jsou třeba LED reflektory na stojánku apod.

6. V zahradních altánech využijete i jednoduché světelné řetězy, ale nejlépe na LED žárovky, které dostatečně svítí. Řada světelných řetězů jsou pouze pro dekorace a pak Vám nezbude než opět shánět plnohodnotné svítidlo. My Vám však pomůžeme vybrat správně.

             

7. Po dobré večeři přichází posezení a RELAX, zde přijde vhod i možnost ztlumit stávající osvětlení nebo přepnout do režimu extra teplého světla.

          LED žárovka Scene Switch

8. Po odchodu známých musíme vše uklidit, sesbírat nádobí a odnést. Zde nezapomeňte, že opět potřebujete pořádně vidět a mít tak dostatek světla pro úklid, k tomu přispěje hlavní svítidlo třeba právě nad jídelním stolem nebo pořádné osvětlení alespoň se 100W žárovkou :)

            

©2016 luxo.cz