Úvod / Poradna / Jaká svítidla vybrat do kuchyně a jídelny?
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Výdej zásilek:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba prodejny od 10.5.2021 OTEVŘENO

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 2500,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • věrnostní program pro stálé zákazníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru    
  • ONLINE návrh ZDARMA  

Jaká svítidla vybrat do kuchyně a jídelny?

Luxo

Rekonstrujete byt a pořizujete si novou kuchyň? Jaké osvětlení do kuchyně je to správné? Poradíme na co se zaměřit.

V tomto případě se musíme zaměřit na 2 důležité typy osvětlení a to:

A/ měli byste si  pořídit hlavní centrální osvětlení, které Vám udělá dostatek světla i v noci a pak světlo pod kuchyňskou linkou, které Vám dostatečně posvítí na pracovní plochu.

B/ Pokud máte i jídelnu součástí kuchyně nesmíte zapomenout na svítidlo nad jídelní stůl. Všechny tato 3 svítidla by měla společně ladit a doplnit interiér. Mezi centrální lustry se do kuchyně hodí přisazená svítidla, která Vám zajistí dostatek světla. Můžete použít i svítidla bodová. Pokud máte sádrokartonový podhledový strop určitě vyniknou svítidla zapuštěná podhledová, která můžete i nasměrovat na potřebné místo.

     

 

LED svítidlo pod kuchyňskou linkou se nejčastěji skládá z LED pásku a profilu s vypínači, výhoda je ve variabilitě a spoustě doplňků, jako vypínači ovládané mávnutím ruky nebo dotekem. LED pásky s profily pod kuchyňskou linkou jsou ideální kombinací, můžete použít linie dlouhé dle libosti a neomezovat se délkou svítidla. Dnes je minimalistická světelná linie velice elegantní a populární. ALU profily s LED pásky můžete zafrézovat do nábytku nebo přisadit ke skříňce, máme veškerý materiál pro tyto aplikace.

         

1. Jak silné a výkonné LED pásky se hodí pro nasvícení kuchyňské linky?

Pokud vybíráte svítidlo, které bude osvětlovat pracovní plochu, postačí LED pásky o výkonu od 9,6W až po 12W na 1m, ikdyž použijete opálový difuzor, který mimochodem zajistí nepropustnost světelných bodů a Vy budete mít krásnou ničím nerušenou světelnou linii. Světlo bude dostačující. Světlo by mělo být neutrální bílé okolo 4000K, to je vhodná barva chromatičnosti pro pracovní prostředí. Výhodný a doporučený set osvětlení pro kuchyňskou linku je LED set osvětlení profil a pásek 9,6W SLIM.

   

Nezapomeňte na osvětlení interiéru kuchyňských skříněk i pro ty máme řešení. Světlo se rozsvítí otevřením skříňky a Vy nemusíte nic dělat., k tomu poslouží speciální vypínače a spínače, který se instalují do profilu. Do nábytku se dají instalovat i velice tenké SLIM hliníkové profily, které mají 12mm.

2. Osvětlení pracovní kuchyňské plochy standardními svítidly na 230 VAC

Osvětlit pracovní linku můžete i přisazeným standardním svítidlem o rozměrech 40cm , 60cm i 90cm. většina má již integrovaný vypínač a některá zapojíte do zásuvky.

        

Svítidlo LED přisazené podlinkové

3. Svítidlo nad jídelní stůl, jak má být velké?

Ideálním svítidlem nad jídelní stůl je závěsný kuchyňský lustr. Závěsné svítidlo má výhodu, že si jej můžete libovolně svěsit dolů podle potřeby. Pro lepší údržbu jsou doporučovány materiály jako plast, sklo nebo keramika. Nevyhovujícím je látkový lustr. Svítidlo volíme i podle velikosti stolu, pokud máme jídelní stůl pro 4 osoby postačí nám svítidlo na 1x žárovku E27. Pokud máme větší stůl až pro 8 osob, můžeme pokukovat po svítidel víceramenném.

           

Menší stůl s jedním svítidlem                              Stůl s více svítidly

U jídelních lustrů stále více doporučuji matné opálové difuzory, aby nebyl vidět přímý zdroj světla, ten Vás totiž může oslňovat.

4. Nezapomínejte na dekoraci.

Svítidlo nad jídelním stolem bude vynikat, bude jakým si dekoračním prvkem Ve vaší domácnosti. Můžete si proto pohrát s barvami a dekory. Volit můžete mezi lustry na žárovky a LED svítidly, kde je LED zdroj již integrován a nejde vyměnit. LED žárovky doporučuji s paticemi E27, které mají široké vyzařovací úhly a budou svítit po celé ploše stolu a jsou vyráběny i s vysokými výkony jako náhrada za 60W nebo i 120W žárovku. Mezi nejoblíbenější styly, které dominují poslední době je minimalismus a retro styl. Minimalistická svítidla působí svou udržitelností, praktičností a čistotou.

       

©2016 luxo.cz