Úvod / Aktuality / LED světla do kuchyně? Skvělá volba! Mějte však na paměti všechny výhody a nedostatky
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Navštivte náš showroom:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 3000,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru       

LED světla do kuchyně? Skvělá volba! Mějte však na paměti všechny výhody a nedostatky

LED světla do kuchyně? Skvělá volba! Mějte však na paměti všechny výhody a nedostatky - Luxo.cz    Mezi největší přednosti LED svítidel patří například dlouhá životnost, ale též skutečnost, že jde vůbec o nejúspornější a nejekologičtější zdroj svícení.
Luxo

Dříve lidé osvětlovali své příbytky otevřeným ohněm, později svíčkami a olejovými lampami. Významným krokem modernizace bylo osvětlování prostoru za pomocí žárovek. Princip fungování žárovky spočívá v zahřívání wolframového drátu elektrickým proudem. Nicméně vzhledem k tomu, že tento způsob se prokázal jako ne příliš energeticky účinný, nebyl ani tento druh osvětlení konečnou variantou.

V průběhu let se tak začaly hledat další způsoby, jak efektivně, účinně a ekologicky osvětlovat ulice a nakonec i domy. Netrvalo to dlouho a zrodilo se LED osvětlení.

Jak LED osvětlení vlastně funguje?

Možná vás zajímá, jakým způsobem vlastně takové LED diodové osvětlení funguje. Vše je založeno na principu elektroluminiscence, který můžeme obecně popsat jako přeměnu elektrického proudu přímo na světlo. Jednotlivé diody fungují díky polovodičům, které se skládají ze dvou vrstev. Po zapojení do elektrické sítě se elektrony z první vrstvy lidově řečeno „stěhují“ do vrstvy druhé. Přebytek energie pak vytváří světlo.

Výhody a nevýhody LED osvětlení

Ať už plánujete LED osvětlení do kuchyně, dětského pokoje, haly anebo obýváku, svého rozhodnutí nebudete litovat. LED světla totiž skýtají celou řadu výhod. Mezi jejich největší přednosti patří dlouhá životnost, ale též skutečnost, že jde vůbec o nejúspornější a nejekologičtější zdroj svícení. Na rozdíl od např. „úsporek“ je pro jejich výrobu použito stokrát méně materiálu. LED světla se navíc rozsvěcí okamžitě. Nevadí jim také menší otřesy nebo vibrace a časté spínání.

Protože má ale každá mince dvě strany, musíme jmenovat také některé jejich nevýhody. Mezi ty patří například to, že s LED osvětlením jsou spojeny vyšší pořizovací náklady (v přepočtu na lumen) nebo skutečnost, že LED světla nejsou schopna směrovosti pod několik stupňů. Přesto jde o vysoce účinný zdroj světla, který má rozhodně budoucnost.

©2016 luxo.cz