Úvod / Poradna / Ovladače a stmívače k LED páskům a jejich montáž
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Navštivte náš showroom:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
 • DOPRAVA nad 1000,- Kč zdarma!
 • slevy pro montážníky
 • věrnostní program pro stálé zákazníky
 • odběr na prodejně
 • komplexní řešení na míru    
 • ONLINE návrh ZDARMA  

Ovladače a stmívače k LED páskům a jejich montáž

Jaké jsou možnosti spínání a ovládání LED světla?
Luxo

Moderní ovladače a stmívače LED pásků a osvětlení a nejen do hliníkových profilů

S nástupem liniového osvětlení z LED pásků a profilů je možné i rozšířit funkčnost různými ovladači a stmívači.

Dnes jich je již celá řada a rozdělují se převážně do několika skupin

 • Ovladače nástěnné – které se montují na stěnu pomocí montážního rámečku do elektroinstalační krabice. I zde jsou různé pro různé typy osvětlení jako je např. CCT sestava nebo RGB a RGBW sestava. Ovladače můžou být i bezdrátové s tlačítkem i moderní dotykové.

    

Ovladač "točítko" na stěnu na baterie                                                                                                            Dotykový ovladač RGB +W na stěnu

 • Dálkové ovladače pro světelnou sestavu – ruční dálkové ovladače slouží k řízení radiového přijímače, na který je připojen LED pásek, přijímače se obvykle volí extra. Konfigurace s přijímačem většinou umožňuje ovládání jedné a dokonce i několika zón. Vybírat můžete i sestavy dálkových ovladačů s příjímači pro 2-3 kanály.

 

            

Dálkový ovladač inteligentní vícezónové                                                                                Dotykový dálkový ovladač CTA s přijímačem v sadě

 

 

 • Ovladače a stmívače do hliníkových profilů- jsou miniaturní s umisťují se přímo k LED pásku do profilu. Existují vypínače a stmívače s klasickým mechanickým tlačítkem, IR vypínače reagují na mávnutí ruky a jsou velice spolehlivé, nebo PIR spínače reagující na pohyb či soumrak. Jde o velice spolehlivé a funkční spínání a stmívání LED světelné sestavy. Vypínače s tmívače do hliníkových profilů pro aplikace z LED pásků u nás můžete vidět na showroomu, celou světelnou sestavu Vám rádi navrhneme.

                 

                                           

 

Nezapomínejte, že světelné sestavy z LED pásků a adekvátních lišt se dají instalovat i do venkovních aplikací. Zde se může hodit vypínač s denním senzorem, který reaguje na denní světlo. Spínače se sepne a rozsvítí sestavu vždy při setmění.

Odborný popis instalace dotykového spínače do lišty- je ZDE

 • Spínače a senzory do nábytku- Nejprodávanější jsou bezdotykové skryté vypínače , které jednoduše schováte pod pracovní desku. IR spínače reagující na otevření dveří, jak kuchyňských, tak šatních. Při zavřených dveřích je zhasnuto, při otevření se rozsvítí.

            

Bezdotykový skrytý spínač osvětlení pod pracovní desku                                                                                          Spínač bezdotykový pod zrcadlo

 

Spínače se dají zafrézovat, ale i přisadit na poličku. PIR spínače dalekodosahové pohybové reagují na pohyb až do 3m -6m a přesto jsou velice malých rozměrů vhodných do nábytku.

 • Klasika- mechanické vypínače vhodné do nábytku, kuchyní, šatních skříní- jsou takovou klasikou, jak ovládat světelnou linii a LED pásek, jsou však vidět a můžou zkazit celkový dojem.
©2016 luxo.cz