Úvod / Aktuality / Svítidla na schodiště.....jak na to?
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Výdej zásilek:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba prodejny od 10.5.2021 OTEVŘENO

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 2500,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • věrnostní program pro stálé zákazníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru    
  • ONLINE návrh ZDARMA  

Svítidla na schodiště.....jak na to?

Svítidla na schodiště.....jak na to? - Luxo.cz    Stavíte a nevíte si rady, jak osvítit schodiště? Mrkněte na několik tipů.
Luxo

Jak osvětlit schodiště? Proč je to tak důležité a na co si dát pozor?

1. BEZPEČNOST - Schodiště, ať již je moderní nebo dřevěné si zaslouží kvalitní a nenápadné osvětlení. Osvětlení schodů v bytě i v domě je z bezpečnostního hlediska velice doporučováno. Např. pouze noční osvětlení zabezpečí pád ze schodů. Svítidla můžou být i se zabudovanými pohybovými čidly.

     

Osvětlit můžeme jednak jen nášlapy nebo celé jednotlivé schody, nebo několik schodů najednou. Možností je mnoho, spíše záleží na technické připravenosti elektroinstalace a Vašim design představám. Svítidla pro schodiště jsou malá a mají malou spotřebu. Svítidla pro schodiště můžete připravit i z LED pásků a profilů.

    

LED pásek v profilu                                                                           Zapuštěný profil linie

2. PŘIPRAVENOST - Důležité je při jakékoliv variantě již tento nápad sdělit montážní a el. firmě, aby připravila vývody nebo vyfrézovala drážky třeba pro LED pásky. Pro osvětlení schodiště se doporučují svítidla s LED technologií, která má min. spotřebu a min. výkon okolo 1W, což je pro osvětlení poziční dostačující. Vybírat můžete ze svítidel pro venkovní použití, které mají vyšší ochranu proti vlhku a vodě- IP44, IP54 a výše a LED světélka pro interiér s IP20. V této fázi je i podstatné vybrat typ svítidla a seznámit vlastní představu s elektrikářem, důležitý prvek je instalační krabice do které se svítidlo umísťuje.

      

Designová světélka pro venkovní aplikace můžete vybrat i do bytu nikoliv však obráceně.

3. CO JE TO TA KRABICE KU68? -  LED hotová svítidla interiérová přímo do krabice KU68 230V usnadní montáž do klasické instalační krabičky. Instalační krabice KU68 jsou nejběžnější krabice do kterých se naistanluje svítidlo. Elektikář vyseká otvor a přivede elktriku do této krabice, Vy si pak můžete svítidlo teprve pořídit a vybrat,  pakliže má svítidlo atyp svoji krabici, musí nejprve elektrikář vysekat ovor pro tuto krabici a pak jimi osadit svítidlo.  Můžete vybírat z řady barev- černá, antracit, bílá či stříbrná. LED paprsky jsou ve svítidlech směřovány rovně do prostoru nebo dolů směrem na schodiště. Pak nedochází k dalšímu oslňování osoby na schodišti. Zákazníci si také můžou zvolit barvu LED světla- od teplé bílé po studenou či zvolit barevné kombinace RGB.

    

Svítidlo do krabice KU68                                                                  Svítidlo s vlastní krabicí

 

 4. DESIGN možnosti a povrchy - LED svítidla nástěnná nebo zapuštěná do zdi. Nástěnná svítidla můžete přidělat nad schody a jejich parsky budou svítit nepřímo na schody, budou se táhnout po zdi. Jde o velice vkusné a moderní osvětlení, kde nevidíte přímo zdroj světla a svítidlo Vás neoslňuje. Další možností jsou zabudovaná malá LED svítidla ve zdi a nasvěcují přímo schody a nášlapy, jde o tzv "poziční osvětlení" neboli "noční osvětlení". Svítidla mají velice malou spotřebu el. energie 0,5- 1,5W.

                    

5. FUNKCIONALITY - Dalšími funkcemi, ktrerá svítidla můžou mít jsou pohybová čidla nebo soumraková čidla. Reagující při pohybu či změně intenzity světla- tak jaj nastavíte citlivost. Můžou být i napájena solárním panelem nebo míz nouzový modul. Nabízíme řadu těchto svítidel od výrobce ZAMEl.

 

6. LED pásky a jejich ovladače a spínače- Zdá se jako nejoblíbenější způsob osvětlení schodů a nášlapů v poslední době. Jde o velice jednoduché, oslnivé a elegantní svícení. LED pásky jsou v mnoha kvalitách a mnoha W, dají se lehce ovládat a stmívat. Doporučujeme jejich montáž do hliníkových profilů, tím prodloužíte jejich životnost.

       

7. Poziční světélka na schody i LED pásky můžete shlédnout na našem showroomu, představíme Vám funkce i možnosti ovládání. Světla můžou mít i řadu dalších funkcí, jako je pohybový nebo soumrakový spínač.

 

 

©2016 luxo.cz