Úvod / Poradna / Užitečné informace k LED páskům a výrobě osvětlení
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Výdej zásilek:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba pro obchodní partnery

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 2500,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • věrnostní program pro stálé zákazníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru    
  • ONLINE návrh ZDARMA  

Užitečné informace k LED páskům a výrobě osvětlení

Luxo

Užitečné informace k LED páskům a výrobě liniového osvětlení

Nabízíme LED pásky s vyšší kvalitou  a proto se  nebojíme navrhnout rozsáhlá řešení. Níže se pokusím vysvětlit rozdíly pásků, které na první pohled mají stejné parametry, ale rozdílnou cenu.

Naše pásky dělíme na :

Pásek s LED OPTIMA

Řada Optima v porovnání s konkurencí na evropském trhu je lepším standardem.

Proč je nejlevnější? Řada Optima má 2 vrstvy PCB s 2 Oz (unce) mědi, lepící vrstvu 3M ale z pohledu pevnosti spoje méně kvalitní řadu 200 LX, čip je standardní kvality, ale menší rozměrově. BIN selekce v rámci jednotlivých výrobních šarží je ve vyšším rozmezí 400-500 K. Dodržena je vysoká hodnota kvality světla CRI>80. Výrazným znakem je kvalitní výrobní zpracování, díky kterému nevykazují jednotlivé moduly závady. Důsledkem toho pásky Optima mají menší světelný výkon (**) (Lumen) při stejné spotřebě (Watt). Více se zahřívají, mají v čase vyšší pokles svítivosti. U pásků 2835 je proti prémiové řadě (vzhledem k menšímu množství mědi v podkladové vrstvě) také vyšší pokles napětí na linii pásku a slabší odvod tepla od čipu. Důsledkem výše uvedeného nastavení řady Optima je standardní, nicméně proti prémiové řadě nižší životnost.

Řada PREMIUM

Prémiová řada patří na evropském trhu ke špičce a je zaměřena na složitější náročnější aplikace a náročnou, vyžadující jak bezškodný průběh zakázek, tak dlouhodobou stabilitu světelného výkonu. Pásky řady lze kupovat jako metráž v libovolné délce (dělitelné po modulech) a lze k nim využít řadu doprovodných služeb z oblasti technologického a výrobně obchodního poradenství a výroby.

Možnosti poskytnutí záruky 5 let:

U LED pásků PREMIUM nabízená nadstandardní 5 letá záruční doba platí v případě, že:

1) jsou použity kvalitní zdroje (splňující normy pro použití s LED osvětlením, rušení EMC a další, zajišťující stabilitu sestavy a diod na vlastním pásku)

2) jsou odpovídajícím způsobem ošetřeny nežádoucí vlivy prostředí, použita vhodná technologie a dodrženy pokyny

3) výrobu výrobku nebo polotovaru prováděla naše dílna

Pásek bez gelu - IP20 - interiérový-použijete v interiéru do profily s krytkou. Pásek IP20 má lepší parametry pro chlazení. Použijete jej v liště na pohledových místech interiéru. Pásky IP20 lze ošetřit speciálním lakem a poté instalovat do lišt s krytkou v koupelnách nebo na krytých místech v exteriéru. Tato volba je dle naší zkušenosti z praxe kvalitativně lepší než pásky IP64.

do Exteriéru- používáme ověřené technologie tenkovrstvého lakování, silnovrstvého lakování a zalévání. Způsob ošetření volíme individuálně po posouzení vlivů prostředí.

Pásky 12 V jsou nejpoužívanějším řešením pro menší aplikace s bezpečným napětím. Vzhledem k rostoucím výkonům LED však nejsou vždy nejlepším řešením tam, kde žádáte vysoký výkon, nebo větší délku linie.

Pásky 24 V jsou výhodné zejména pro větší nebo výkonnější instalace. Výhodou vyššího napětí je nižší proud (nižší proud = slabší kabeláž + možné delší vedení LED pásku). Pásky s 24 V můžete použít v interiéru mimo vanu, bazén a výbušné prostory. Použití instalací na 24 V s vyššími výkony nových moderních LED vzrůstá.

Pásky 230V jsme z nabídky vyřadili. Důvodem byla jejich vysoká poruchovost a nemožnost zajištění bezpečnosti po instalaci pro koncového uživatele.

• Pamatujte na chlazení. Chlazení je podmínkou dlouhé životnosti a správné funkce jak pásku, tak napájení. Pokud nainstalujete LED pásky na nevhodné místo bez potřebného chlazení, pásek bude teplotou rychle zničen... Pásek, pokud obsahuje lepicí vrstvu, musíte na chladicí podložku nebo hliníkový profil přilepit.

• Barva diody na pásku, všimli jste si rozdílné barvě diod?

- světle žlutá se používá pro diody s bílou studenou barvou světla 4600 - 9000 K, středně žlutá se používá pro diody neutrální barvou světla 3900 - 4500 K, oranžovo žlutá pro diody s bílou teplou barvou světla 2200 - 3800 K, bílá barva diody se používá pro diody s jinou než bílou barvou světla (žluté, červené, zelené, modré a RGB čipy).

Profily pro LED pásky zajišťují chlazení a umožňují docílit profesionální výsledek při instalaci osvětlení. Profily vkládané- vestavné  jsou určeny k zafrézování do korpusu či zabudování do stěny. Profily nakládané- nástěnné  jsou instalovány na korpus nebo stěnu.

Krytky čiré pohlcují méně světla než krytky jemně matné nebo opálové: čiré - 2 až 15%, jemně matné - 15 až 25 %, opálové - 45 až 65 %. Krytky opálové jsou vhodné tam, kde nechceme vidět jednotlivé světelné body diod na LED pásku. Viditelnost světelných bodů snižuje také hloubka profilu, síla krytky, hustota LED na pásku. Pokud, chcete dosáhnou nepřetržité linie světla, poradíme Vám.

Instalace v exteriéru, do sprchy, do akvária, apod. vyžaduje zajištění nejen samotné pásky, ale také jednotlivých spojů sestavy a odpovídající instalaci a zajištění napájení.

• Možnosti ovládání jsou dalším znakem profesionality. Nabízíme vypínače, stmívače, senzory, čidla, snímače. Osvětlení můžete ovládat letmým pohybem ruky nad pracovní deskou, otevřením dvířek, dotykem na světlo, nebo s použitím soumrakového spínače, či můžete nechat světlo zapínat automaticky, při poklesu intenzity osvětlení apod. Nově nabízíme také zakázkové spínače a ovladače pro reklamu a POP/POS materiály.

Pájení a instalace- sestavy Vám připravíme na míru. Pokud upřednostňujete vlastní práci, můžete mimo LED pásky a profily objednat také montážní materiál: kabely, pájky, cín, kalafunu, koncovky, krytky, průchodky, krimplovací kleště, obalový materiál, silikony a lepidla a další potřeby.

Posouzení vlivu prostředí je rozhodující pro volbu správné technologie a bezškodný průběh zakázek. Pokud si nejste s aplikací LED z pohledu provozních podmínek a vlivu prostředí jisti, poraďte se u nás v dílně.

Výpočet výkonu zdroje napětí Jestliže má pásek 14 W na 1 metr a budete potřebovat 2 metry pásku, tak budete potřebovat 28 W. Standardně počítejte 20 % rezervu, tj. 28 x 1,2 = 33,6 W. Nejbližší vyšší vypočtené hodnotě je zdroj 35 W. Platí, že pokud zvolíte zdroj s vyšším výkonem, žádný problém nenastane. Sestava spotřebuje pouze to, co potřebuje. Pokud budete potřebovat poradit, tak zavolejte, nebo napište. Poradíme.

specialista na řízení a výběr pásků:

Zuzka Karhanová

karhanova@luxoprofi.cz

©2016 luxo.cz