Úvod / Aktuality / Vybíráme stropní svítidla. Zn. Snadno a přehledně
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Navštivte náš showroom:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 3000,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru       

Vybíráme stropní svítidla. Zn. Snadno a přehledně

Vybíráme stropní svítidla. Zn. Snadno a přehledně - Luxo.cz    Stropní svítidla jsou nejčastějšími zdroji světla v tuzemských i zahraničních domácnostech. Jsou velice populární díky své všestrannosti a dostupnosti mnoha stylů a designů.
Luxo

Jejich velkou výhodou je také to, že je můžete použít prakticky v jakékoli místnosti a to i v té menší, kde jste limitováni každičkým centimetrem místa. Jak taková stropní svítidla vybírat a nešlápnout vedle? Poradíme vám na následujících řádcích.

Kam se stropními světly?

Jak už jsme zmínili výše, stropní svítidla najdou využití prakticky ve všech místnostech. Velice se ale hodí do menších místností s nižšími stropy, kde není možné použít klasický závěsný lustr. Proto je vhodné jejich umístění do předsíní, koupelen, na toalety, do chodbiček nebo menších kuchyní. Vedle ale nešlápnete ani tehdy, jestliže bude stropní svítidlo plnit funkci centrálního osvětlení v obývacím pokoji nebo ložnici či pokoji dětském.

Jakou velikost svítidla zvolit?

Velikostí, stejně jako materiálového provedení je v případě stropních svítidel přehršel. Mnoho stylů, materiálů, ale i velikostí vás proto může za určitých situací mást. Jak tedy vybrat vhodné světlo, aby v místnosti působilo decentně a zároveň ji dostatečně osvětlilo? Výběr byste měli přizpůsobit zejména rozměrům místnosti, do které chcete stropní svítidlo umístit. Velikostí stropního svítidla nechcete přehlušit celý pokoj, ale naopak doplnit celkový dojem místnosti. Neměli byste proto vybírat stropní svítidla, která jsou příliš veliká, ale ani moc malá.

Pozor na zdroj světla

Problém může nastat také se zdrojem světla a jeho intenzitou. Vzhledem k tomu, že stropní osvětlení je častěji používáno v místnostech, kde je zapotřebí silný světlený zdroj, nebojte se požádat o rozsvícení světla a orientujte se podle výkonnosti. Jestliže vybíráte LED stropní svítidlo, sázejte spíše na teplou nebo denní bílou. Ta studená může působit v tmavších interiérech nebo těch, kde převládají dřevěné prvky, rušivě.

Stropní svítidlo- přisazené

Stropní bodové

 

Podhledová svítidla - LED panely

©2016 luxo.cz