Úvod / Aktuality / Vybíráte venkovní nástěnné osvětlení? 4 tipy od nás!
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Navštivte náš showroom:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 3000,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru       

Vybíráte venkovní nástěnné osvětlení? 4 tipy od nás!

Vybíráte venkovní nástěnné osvětlení? 4 tipy od nás! - Luxo.cz    Ať už vlastníte domeček se zahrádkou, menší vilku anebo víkendovou chatu, budete jistě přemýšlet, jak venkovní prostory osvětlit. Máme pro vás 4 tipy, jak takové venkovní osvětlení vybírat.
Luxo

Důvodů k tomuto rozhodnutí máte rovnou několik. Nejen, že bude venkovní osvětlení plnit funkci dekorační a estetickou, také může zvýšit bezpečnost na pozemku a je žádanou ochranou před nezvanými návštěvníky.

Tip č. 1: Zaměřte se na ochranu

Ještě před tím, než začnete řešit design anebo cenu nástěnných svítidel, určete si skupinu IP ochrany, která bude pro vaše záměry ideální. V oblasti svítidel se nejčastěji setkáte s kódy IP20 (pouze do interiéru), IP23 (hodí se do interiéru, nebo na dobře chráněná venkovní místa), IP44 (vhodné do koupelny anebo pro venkovní použití), IP65 (ideální na venkovní použití při instalaci svítidel do země) a IP67 (neomezené venkovní použití).

Tip č. 2: Možnost napájení

Dalším neméně důležitým parametrem je způsob a možnost napájení svítidla. Zvolit můžete klasické napájení prostřednictvím elektřiny nebo solární energie. Na našem trhu se ovšem objevují také doplňková svítidla na výkonné dobíjecí baterie, které se ale spíše hodí pro oslavy anebo zahradní party. Z dlouhodobého hlediska nejde o příliš ekonomické řešení.

Tip č. 3: Svítidlo se vám musí líbit

Na našem trhu naštěstí existuje nespočet druhů a typů nástěnných venkovních svítidel. Zvolit si můžete svítidla v tradičním provedení, ultra moderní lampy anebo LED svítidla s čidly, které zvyšují bezpečnost na pozemku a odrazují případné nezvané návštěvníky.

Tip č. 4: Cena

Držíte se hesla, že co je drahé, musí být zákonitě také kvalitní? Stejně jako jinde, i v oblasti nástěnných venkovních svítidel to nemusí platit. Cena by tak neměla být jedním z hlavních parametrů, na základě kterých se pro svítidlo rozhodnete, ale měla by naopak stát až na okraji zájmu.

©2016 luxo.cz