Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

5 tipů pro správné kuchyňské světlo

Teď je právě ten pravý čas na proměnu kuchyně. Jak na to? Dodržujte těchto 5 tipů.

ÚVOD_1

Kvalitní osvětlení je důležité v každé místnosti. Většinou v kuchyni trávíte spoustu času a tak je velmi klíčový výběr osvětlení.

1) Rozmístění jednotlivých světel

Správné rozmístění svítidel předem Vám ušetří spoustu času, peněz a hlavně nervů. Pokud budete světla přidávat průběžně, může se stát, že se vám pak nepodaří sehnat světla v podobném stylu, aby se hodily do interiéru. Zároveň někdy může být problém s místem, kam světla dáte.

Pokud tápete, doporučujeme celé osvětlení probrat s odborníkem. U nás takovou konzultaci máte ZDARMA.
 

2) Pořádný lustr nad každý stůl a ostrůvek

Při výběru kuchyňského lustru dbejte na výšku stropu. Velmi užitečný je lustr s nastavitelnou výškou. Tzv. stahovací lustry si jednoduše nastavíte dle potřeby. Lustr doporučujeme vždy nad jídelní stůl a také nad kuchyňský ostrůvek nebo barový stůl, pokud ho máte. Vždy dávejte pozor na to, aby lustr nebyl příliš velký i vzhledem k velikosti jídelního stolu, není příjemné, když sedí osoba u jídelního stolu a hned na její hlavou je obrovský lustr.

Můžete zvolit lustr se zabudovaným LED zdrojem nebo lustr na žárovku. V případě žárovky dejte pozor, aby nevykukovala z lustru a tak příliš neosplňovala.

U nás najdete mnoho druhů a barev lustrů, které se hodí do všech inteiérů. Pokud chcete, aby lustr zároveň plnil funkci dekorativní, zvolte designový lustr. Jestli máte rádi skandinávský styl, zvolte retro nebo vintage lustry. Pro milovníky přírodních materiálů, mlžete zvolit ratanový lustr. Pro ty, co si potrpí na luxusní prvky, můžou vybrat křišťálové lustry

Závěsné svítidlo Nordlux Alton Josefine 120333_ 61907-1_zavesne-svitidlo-nordlux-pure-20-nordic--seda--jasan--43293010

3) Jaké hlavní osvětlení?

Hlavní osvětlení by mělo být jasné na první pohled. Mělo by poskytovat dodatek světla pro čas trávený v kuchyni a zejména pro přípravu pokrmů. Hlavním svítidlem může být větší stropní světlo, zvolit můžete také světlo s nastavitelnou teplotou barvy - teplá, neutrální, studená bílá a stmíváním. Díky němu si světlo nastavíte dle potřeby.

Nebo můžete zvolit více bodovek, který vytvoří příjemné osvětlení. Bodovky můžete většinou zapustit. Variantou jsou také přisazené bodovky. Vždy záleží na velikosti kuchyně.

WO737 Stropní svítidlo   .HLAVNÍ...

 

4) Osvětlení kuchyňské linky

Každý pracovní prostor by měl být kvalitně osvětlen. Pro osvětlení pracovní linky se většinou používají podlinková kuchyňská svítidla, které se inslatují pod kuchyňské skříňky.

964339...154073-1_led-bezdotykove-podlinkove-a-nabytkove-svitidlo-stmivatelne-9w--700lm--4-100--k--nw-ir-sensor--60cm-solight--wo217-

V poslední době začaly být velmi oblíbené LED pásky s profily, díky kterým si můžete vytvořit světlo dle svých představ. LED pásky mají vysokou životnost. LED profily jsou navíc variabilní, tudíž se hodí do každé kuchyně. LED profily se dělí na vestavné, přisazené a rohové.

..Kozel 50 .Begtin12  Micro H

5) Doplňkové osvětlení

Další doplňková světla do kuchyně záleží především na velikosti a stylu kuchyně. Mezi doplňková svítidla patří podsvícení či nasvícení poliček, nejčastěji se používají LED pásky s profily. Do velkých kuchyní se používají i další světla jako jsou nástěnná svítidla nebo lampy.

Váš tým LUXO.cz