Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Ovladače pro LED pásky

Příslušenství k LED páskům je opravdu široké, jak se v nich vyznat? Základem je ovladač a přijímač. A jak ovládat LED pásky, dálkově nebo dotykově?

V dnešním článku Vám ukážeme nejpoužívanější ovladače na stěnu i do ruky.

Pokud si však nejste jisti, kontaktujte paní Zuzku Karhanovou - tel. 420 725 810 599  karhanova@luxoprofi.cz  a ta Vám sestaví LED pásky a tím nejlepším ovládáním a napájením dle Vašich představ. Že potřebujete LED pásky naletovat a připojit tak různě dlouhé vodiče, není nemožné.

ovladace_stmivace 

Ovladač vždy musíte vybírat podle zvoleného LED pásku. V případě RGB LED pásků zvolte ovladač, který je přesně pro ně určený. 

 

1) Ovladače do profilu

Vybírat můžete z dotykových i bezdotykových ovladačů do hliníkových profilů. Pomocí LED pásků a profilů vytvoříte elegantní a designové svítidlo dle libosti, které se bude hodit do každého interiéru. Jednoduše umístíte ovladač do profilu na libovolném místě a stačí se pak pouze dotknout a světlo v profilu se rozsvítí. V případě bezdotykového ovladače na čidlo se světlo rozsvítí, když detekuje pohyb.

Stejně jako zhasínáte a rozsvěcíte LED pásek v profilu, můžete použít stmívač, který Vám umožní libovolné nastavení intenzity světla.

Nejjednoduším řešením je použít vypínač i stmívač v jednom.

Vypínač a stmívač Vypínač a stmívač 2 Vypínač a stmívač 3

       Bezdotykový vypínač a stmívač            Vypínač a stmívač s denním senzorem                     Vypínač a stmívač s tlačítkem

 

2) Ovladače do nábytku

Dnes má většina lidí LED pásky v kuchyni jako osvětlení kuchyňské linky. Potom to jsou také koupelny jako osvětlení zrcadla. S LED pásky se ale můžete setkat i v dalším nábytku, zejména ve skříních a šatnách.

Jak skrýt vypínač? Můžete ho schovat do LED profilů, zapustit do nábytku nebo ho dát pod pracovní desku.

Ve skříni jsou oblíbené spínače, které reagují na otevření dveří. Jednoduše otevřete skříň a světlo se rozsvítí.

Dveřní spínač Vypínač  Vypínač k zafrézování

              Dveřní spínač                                                                           Vypínač ON/OFF                               Dotykový spínač k zafrézování

 

3) Nástěnné ovladače

Pomocí nástěnných ovladačů můžete ovládat LED pásky a další světelné sestavy v interiéru. Ovladače na stěnu jsou praktické a mají snadnou montáž. Jednoduše je pomocí montážního rámečku zasadíte do elektroinstalační krabice KU68.

Ovladače můžou být bezdrátové s tlačítkem i moderní dotykové. Ovladače nástěnné bezdrátové jsou na 230V a ovládají se s nimi rozsáhlé sestavy v domácnostech na 12V i 24V.

Nástěnný ovladač    Nástěnný ovaldač 2    Nástěnný ovladač 3

         Inteligentní ovladač s kolečkem                          Dotykový inteligentní ovladač                       Dotykový stmívač RGB

 

4) Dálkové ovladače

Pokud uvažujete o dálkovém ovladači, pro správné používání budete potřebovat přijímač. Přijímač se propojí s LED páskem a jednoduše ovládáte. Pomocí jednoho ovladače můžete ovládat i několik světelných zón. Pomocí ovladače a přijímače můžete LED pásek ovládat i pomocí WIFI přes chytrý telefon.

Dálkový ovladač 2    Dálkový ovladač pro RGB páskyDálkový ovladač 3

         Dálkový RGB ovladač 1-zónový                     Dálkový RGB ovladač 4-zónový      Bezdrátový ovladač kompatibilní s aplikací

5) Mechanické vypínače

Klasika, která neomrzí. Mechanické vypínače jsou většinou tou nejlevnější variantou.

Mechanický vypínač  Mechanický spínač do lišty Mechanický vypínač do skříně

             Kolébkový vypínač                                         Tlačítko ke stmívači do lišty                         Mechanický spínač do skříně

 

U nás na prodejně si můžete jednotlivé LED pásky a ovladače pohodlně vyzkoušet.

nabidka_led_pasky_profily

Pokud si nevíte rady, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme a poradíme s výběrem, aby Vám ovladače vyhovovaly dle Vašich představ.

Váš tým LUXO.cz