Dárek ke každé objednávce nad 1500,-Kč

Světelný tok versus spotřeba u LED svítidel

  svetelny_tok_cmsicoHlavním parametrem při výběru svítidla není spotřeba tedy W nýbrž svítivost!Uložit

Při výběru vhodného zdroje pro osvětlení, jak již hotového LED svítidla nebo jen LED žárovky je důležité volit a porovnávat stejný parametr a to je hlavně svítivost, která se označuje v LM.

„LM“ svítivost versus „W“ spotřeba

Tyto dvě veličiny jsou velice zásadní při výběru osvětlení, ale pokud nechcete udělat chybu, je lepší nejdříve vybírat podle „LM“ tedy svítivosti a až poté se zaměřit na spotřebu „W“

 

Světelný tok a její značka LM je uvedena na každém svítidle a na každé žárovce. Typický světelný tok u 100W žárovky je přibližně 1500 lm, u svíčky kolem 13 lm.

Můžete mít však LED žárovku, která má 810LM a 10W a právě díky 810LM patří do náhrad za 60W klasickou žárovku. Můžete mít však LED žárovku, která má 810LM a 8W a také patří k alternativě 60W žárovky. LM mají obě stejné, ale spotřebu mají rozdílnou. To samé je u LED svítidel, musíte se orientovat podle svítivosti, aby byla pro Vaše využití dostatečná. Jiné světelné podmínky si klade obývák o rozloze 25m a jiné o rozloze 50m.

        versus Velký obývák                 

 

Každá místnost v domě i ve veřejných budovách má přesně dáno jakou svítivostí mají světla svítit a jaké světlo má v dané místnosti být pro světelnou pohodu. Tedy informace při koupi od zákazníka typu „potřebuji 15W světlo“ je milná a neříká vůbec nic. LED svítidlo s 15W může mít jen 600LM a pak bude působit spíše jako lampička a také může být světlo s 15W, které bude mít 1550LM a bude dostatečné pro osvětlení chodby. Využijte naší PORADNY a vyberte osvětlení podle těchto rad.

Proto začněte obráceně, zjistěte si jaká  ideální svítivost má být v dané místnosti, zda chcete světel několik nebo jedno centrální a podle toho dopočítejte LM. Poté řešte úsporu a LM/W jako účinnost. Až naposledy se zaměřte na barvu světla zda teplé nebo studené. Teplejší odstíny barev světla mají méně LM než studené.

        Stejné světlo/ jiné parametry          

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení