Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Víte jaké jsou trendy podzimu 2019?

zavesne_svitidlo_Dia    Novinky svítidel pro podzim 2019

Podzimní trendy se odráží i ve svítidlech. Výrobci dodali svítidlům více geometrických tvarů, rozšířili se nabídky ve Vintage stylu a přírodních materiálech.

V jednoduchosti je krása, přesvědčte se sami.

Pokud zvažujete nákup nového lustru a nevíte, jaký máte vybrat, nejste si jistý v rozměru a svítivosti, přečtěte si těchto několik rad.

1. Vždy se zaměřte na využití svítidla a do jaké místnosti bude instalováno.

Je zapotřebí vzít v potaz velikost místnosti a výšky stropů, jiná velikost svítidla bude vhodná do haly s vysokým stropem 6m a jiná do obývacího pokoje s výškou 2,5m. Dalším aspektem který zvážit je zda svítidlo svítí všesměrově nebo má difuzor či látku, která brání svitu a směruje svit pouze dolů.

Závěsné světlo    Retro žárovka 2

2. LED svítidlo nebo lustr na žárovky?

Pokud volíte svítidlo závěsné a líbí se vám dekorativní LED žárovky, nemůžete šlápnout vedle. Většina lustrů pro hlavní osvětlení má patice E27, zde máte velký výběr v RETRO žárovkách i s velkými výkony, které vám dostatečně nasvítí i velký prostor. Lustry můžete i podle výkonu volit jednoramenné i víceramenné pro rozptýlení světla. LED lustry jsou vyráběny v moderním provedení, LED technologie se využívá pro tenké linie a všude tam, kde není možné aplikovat patice pro žárovku. LED závěsné lampy s integrovanými čipy, tak můžou být oválné nebo v netradičních tvarech.

Retro žárovka   ZáJPG

3. Jaký materiál zvolit?

Vede neutralita a udržitelnost tvarů i barev. Svítidla začínají být velkou součástí každého interiéru a není dobré to podcenit. Velkým trendem je elegantní minimalismus. Proč ho chtít ?

  • A/ Čistota, vše je účelové a dobře se kombinuje s jinými styly i nábytkem.
  • B/ Bezúdržbovost. Materiály jako plast, sklo a keramika jsou méně náročné na údržbu.

Z přírodních materiálů dominuje dřevo, bambus, ratan a recyklované sklo. Barvy, které patří jasně k podzimu jsou vhodné i pro doladění interiéru. Zakomponovat můžete teplejší odstíny žárovek do lustrů i lampiček. Použití různých dekorů a barev retro žárovek rozzáří chmurnou podzimní náladu. Volte jistě zemité barvy svítidel a lampiček, jako hnědá, okrová, béžová a tmavě zelená. Místo zlata a stříbra měď a mosaz s patinou Pastelové barvy Klasika hnědá, béžová.

Zaaav   Nástěnné

Váš tým LUXO.cz