Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Znáte všechny druhy LED panelů? Jak je připevnit?

Jak na LED panely? Jaké jsou druhy? Jaký zvolit a jak ho připevnit? Dozvíte se v dnešním článku!

LED panely jsou oblíbeným osvětlením jak do domácnosti, tak do obchodů. Jsou úsporné, praktické, jednoduché a hodí se prakticky kamkoli. V poslední době jsou také velmi oblíbené venkovní LED panely.

LED panel Zeus  LED panel slim kulatý černý

1. Stropní LED panely (přisazené)

LED panely na strop jsou často využívanými panely. LED panely na stěnu můžete také využít jako nástěnný panel, například do chodby či schodiště. Jejich instalace je jednoduchá a hodí se zejména tam, kde není možnost LED panelů do podhledu. Navíc je můžete najít i ve variantě slim.

LED stropní panel  LED stropní panel stříbrný 

Stropní LED panely najdete nejčastěji v kruhovém, obdélníkovém nebo čtvercovém tvaru. Co se týče rozměrů, nejčastěji je najdeme v provedení LED panel na strop 60x60. LED panely na stěnu se mohou uchytit klipy nebo vložit do rámečku.

2. LED panely do podhledu

Podhledové LED panely najdete často v komerčních budovách, což se zohledňuje již při stavbě. Využít je ale můžete i u Vás doma. Jejich výhodou je možnost instalace do podhledu a vytvoření tak perfektního osvětlení. Perfektně se hodí do koupelny nebo například do obývacího pokoje.

LED panel podhledový  LED panel vestavný

Při montáži LED panelů do podhledu si nejprve připojíte kabely svorkami podle příslušných barev, záleží na tom, jaký typ kabelů používáte. Následně připojíte panel ke zdroji a vložíte panel do stropu.

LED panely do sádkartonu - Pokud máte doma sádrokartonové podhledy jsou LED panely skvělým řešením. Jejich instalace je jednoduchá a docílíte tak kvalitního osvětlení za rozumnou cenu.

3. LED vestavné panely

Při montáži LED vestavných panelů si nejprve připravte montážní otvor podle tvaru a průměru (doporučovaný průměr se uvádí u panelu). Potom připojíte kabely svorkami podle příslušných barev, kde záleží na tom, jaký typ kabelů používáte a následně připojíte zdroj. Vložíte LED panel do stropu a máte hotovo.

LED vestavný panelLED vestavný panel čtverec

LED panely do sádkartonu - Pokud máte doma sádrokartonové podhledy jsou LED panely skvělým řešením všude tak, kde jsou nízké stropy jsou funkčním řešením.

4. LED panely s rámečkem i bez

LED panel s rámečkem LED panel s rámečkem 2

Při montáži LED panelů s rámečkem si nejprve rámeček přidržíte v místě, kde LED panel chcete a označíte otvor, který vyvrtáte. Následně připevníte rámeček, vnusete LED panel do rámečku a potom připojíte kabely svorkami podle příslušných barev, záleží na tom, jaký typ kabelů používáte. Na konec upevníte LED panel šrouby a zasunete zbylý panel do rámečku.

5. CCT panely

CCT panely jsou novým úsporným typem svítidel, u kterých můžete měnit barvu světla od teplé, přes neutrální po studenou bílou (3000 - 6000K) a dají se stmívat. Tato světla jsou ideálním řešením, jelikož si nastavíte barvu a intenzitu světla podle nálady. Svítí přesně tak, jak vy potřebujete. Některé CCT panely můžete ovládat dálkovým ovladačem nebo také chytrým telefonem přes aplikaci. Výhodou je, že panely můžete jednoduše propojit a ovládat jedním ovladačem  až 200 svítidel ve 4 zónách.

Kulatý CCT panel  CCT panel

 CCT panely můžete umístit do podhledů, i sádrokartonových, na strop nebo je i zavěsit. Montáž provádíte podle toho, jaký typ LED panelu vyberete.

Ovladač dálkový  Ovladač na stěnu

6. Zavěsné LED panely

Pokud máte vysoké stropy, zvolte LED panely pro zavěšení. Tyto panely jsou ideální například do kuchyně nad typický "ostrůvek" nebo také nad jídelní stůl.

LED závěsný panel  Závěsné lanko pro LED panel

Při montáži závěsných LED panelů si nejprve připravte místo na stropě, kde LED panel chcete a úchyty pro lanka. Vyvrtejte díru, použijte hmoždinku a přišroubujte úchyt. Do hmoždinky vsuňte lanko a zašroubujte. Následně připojte lanka k LED panelu a nastavte si správnou výšku. Potom připojíte kabely svorkami podle příslušných barev, záleží na tom, jaký typ kabelů používáte a připojíte zdroj.

Váš tým LUXO.cz