Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Jak vybrat lampičku pro školáka?

Dnes se na trhu vyskytuje nepřeberné množství stolních lampiček a pro rodiče je stále těžším a těžším úkolem vybrat vhodnou lampičku pro jejich dítě. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás přehledně pár rad, jak nešlápnout vedle.  

1. Pohyblivost

Vhodná lampička by měla směřovat světlo na celý pracovní prostor, a tak je nejlepší volbou taková, se kterou můžeme pohnout a světlo pokaždé orientovat správným směrem na část stolu, kde se dítě zrovna nachází.Vybírat můžeze například z lampiček s kloubem, pohyblivým ramenem nebo ohebným krkem.  

Lampička 2  lampičkaa

2. Žárovka

Vždy doporučujeme zvolit LED žárovku. Nehrozí, že by se o ni dítě popálilo a navíc vydává tlumené světlo, které nebude školáka oslňovat. Dalším faktorem je barva svícení. Pro práci a koncentraci je lepší studená barva, která se nejvíce podobá dennímu světlu a nezkresluje

LED žárovka Philips    LED žárovka RGB

3. Umístění

Lampička by měla být umístěná tak, aby si školák při psaní rukou nestínil na papír. Pro leváky je proto vhodnější umístění lampičky v pravé části stolu a pro práváky naopak v levé části stolu. Pokud nemáte na příslušné straně dostatek místa pro klasickou stojací lampičku, můžete sáhnout po lampičce s klipem.

klip

4. Design

Dalším důležitým bodem je výběr samotného vzhledu svítidla. Pokud budeme volit dražší lampičku je lepší vybrat nějakou s jednoduchým vzorem, ideálně jednobarevnou, v jednoduchém stylu, snížíme tím pravděpodobnost, že školáka brzy omrzí. Pokud se rozhodneme pro lampičku s motivem oblíbeného superhrdiny nebo filmové postavy, musíme počítat s možností brzké výměny za jinou.

Lampička Avengers

5. Tip na závěr

Nezapomínejte na to, že stolní lampička není hlavním zdrojem světla pro celý pokoj a bude potřeba pořídit také dětský lustr, který dodá dostatek světla celé místnosti. Vybírat si můžete z naší široké nabídky zde. Pokud byste raději namísto lustru dítěti pořídili stojací lampu, buďte opatrní. Dítě takovou lampu může při hře shodit, zamotat se do kabelů a zranit se. Jestliže jste veškerá rizika uvážili a přejete si pro své dítko stojací lampu naší nabídku naleznete zde.

Lampička Solight RGB

Váš tým LUXO.cz