Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Jaké osvětlení zvolit do dílny nebo haly?

Pro osvětlení garáže či dílny jsou vhodná nástěnná svítidla, stropní, ale vše by mělo být prachotěsné. Nezapomeňte osvětlit i prostor před dílnou vhodným svítidlem nebo reflektorem, nejlépe s pohybovým čidlem. 

Nejvhodnější a levnější variantou jsou zářivková svítidla, dnes LED.

high_bay  img5091a78c3a74332fcac1303895bc5_1__0c31546e3513fdc3adeab0a59358784929418ff0_z1

V dnešní době se většina garážových a dílenských vrat zasouvá pod strop, tudíž doporučujeme využít nástěnných svítidel na zdech místnosti, nebo počítejte se svítidlem stropním, ale až za vraty. Ty se obecně doporučují i do garáže či dílny, kde se vrata vůbec nezasouvají pod strop. Svítidla umístěná pod stropem nasvítí pouze střechu vozidla, ale prostory kolem vozidla zůstanou tmavé, to se týká i kufru, kde bude hůře vidět. Proto se používají spíše nástěnná svítidla. Určitě budeme řešit jako první vzhled svítidla, ale nezapomínejme na funkčnost svítidla, aby splňovalo naše očekávání.

V garáži nebo dílně se hodně práší, tudíž musíme vybrat svítidlo se zvýšeným stupňem ochrany IP krytí. Doporučujeme krytí alespoň IP44, (svítidlo chráněno před vniknutím pevných cizích těles o průměru 1 mm a větších). Pokud potřebujete svítidlo s ochranou před vniknutím prachu, musí být první číslo 5 nebo 6. (např. 54 nebo 64) a zároveň má funkčnost před stříkající vodou ze všech směrů. V halách můžou být i jiná opatření týkající se světel, svítidla speciální do chemického průmyslu odolná proti výparům meno svítidla odolná výbuchu.

 Technické Technické průmyslové

Dle našich zkušeností pro nasvícení garáže jsou nejvhodnější zářivková svítidla, protože rozptylují světlo do celé místnosti a zároveň mají nízkou spotřebu energie. Doporučujeme taktéž LED svítidla  kvůli rychlému rozsvícení a vyhnete se nepříjemnému prvotnímu blikání.

I pro malou dílnu či garáž se doporučuje více než 1 svítidlo. Pro nasvícení pracovního stolu můžete použití jednoduché liniové svítidlo nebo  24V led pásek a vhodný profil, který led pásek dostatečně uchladí a difuzor. Pro detailní činnost je taktéž vhodné mít stolní lampu.

GarageImage1       Tehcnické...

Stropní nebo nástěnná LED svítidla se senzory Vám uspoří dostatek eletrické energie.

V dílnách s vysokými stropy, kde se používají sodíkové výbojky tyto svítidla nahrazují LED svítidla high bay.

        Prachotěsné Solight Linear High

Tato svítidla najdou uplatnění v halách skladovacích mezi vysokými regály. Svítidla mají vysokou účinnost a záruky 5 let.

Svítidla do hal se dají reagulovat, jak s intenzitou svícení, tak naprogramovat hodinově. Můžou být s ovládáním DALI i jiných ovládacích systémů.

Náhrady za výbojky od 25W  do 400W můžou splnit i LED žárovky. Výhodou je, že nezasahují do úpravy svítidla.

eb54e50042ed4eb893c7a7430051c7a2         Technický reflektor

Svítidla do skladových prostor mají svá specifika a musí mít speciální vyzařovací charakteristiku, aby mohla být mezi regály ve výškách a přitom byla dodržena osvětlenost i ve spodních regálech dle normy.

Nejlepším řešením jsou úsporná LED svítidla s vysokým výkonem a jednoduchou instalací. Svítidla musí být prachotěsná a mají i možnost sériového propojení mezi sebou. Výhodou je možnost zvolit si typ s pohybovým senzorem nebo nouzovým modulem.

Velice rádi vám s kvalitní nabídkou pro Váš sklad či halu pomůžeme.

fabrik 

Váš tým LUXO.cz