Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Kuchyň podle Feng Shui a jak vybrat osvětlení


Upřednostňujete zdravý životní styl a hledáte zásady použití světla a dekorací podle čínského učení?

Podívejte se na několik nápadů a rad pro uspořádání kuchyňského prostoru jejichž součástí jsou i svítidla. Cílem je žít v harmonickém souznění a rovnováze s přívalem pozitivní energie.

Stropní bodové Socorro Rendl  ideal-lux-moby-sp1-nero

Kuchyň i jídelna bývají často opomenuty, přitom je to část obytného prostoru, kde se většinou rodina schází nejvíce. Kuchyň je považována za střed domova, pochází to z dřívějších dob, kdy se celá rodina scházela u ohně a táboráku. Kuchyň Vás vyživuje a udržuje při životě, jsou v ní potraviny, které následně upravujete a jíte.

Podle učení Feng Shui je právě kuchyň společně s vchodem a ložnicí jedním ze tří nejdůležitějších míst v domě.

Závěsné Eiko Redo  Stropní Bella LED2

Základem je dobře zvolit umístění kuchyně v celém domě. Kuchyň by měla ležet v nepříznivém sektoru. Asi nejdůležitějším je dodržet čistotu a harmonii Vašich spotřebičů i kuchyňského nábytku. Pokud něco nefunguje a je to rozbité posilujete tím špatnou energii. Přeplněná a špinavá kuchyň bude mít strnulou a špinavou energii, která narušuje kvalitu a výživové hodnoty vašich jídel. Oheň a voda spolu navzájem bojují, proto je velice důležitá vzájemná pozice sporáku a dřezu.                              

Jejich umístění přímo proti sobě by mohlo vést k hádkám a konfliktům v rodině. Tento problém lze vyřešit umístěním něčeho zeleného mezi ně, například zelený kobereček nebo živou rostlinu. To jsou základy pro harmonii v kuchyni a teď ke svítidlům.

Osvětlení podle Feng Shui je dodržet pravidelnost a symetrii. Proto byste měli svítidlo v kuchyni vycentrovat doprostřed místnosti.

Vyvarujte se ostrým hranám na světlu a nebo ho nasměrujte ke stropu, ostré hrany působí jako ostré šípy a nasměrované proti člověku budou člověka ohrožovat. V kuchyni může být několik úrovní osvětlení, aby světlo bylo prostorné a nějak neobtěžovalo.

Závěsné nastavitelné Eye Nowodvorski  Závěsné Kai Redo

Pozor na velikost svítidla. Pokud se rozhodnete pro těžký a velký lustr, neměl by pod ním být stůl ani postel či židle. Lidé se obecně necítí dobře pokud jim nad hlavou visí něco těžkého, mysl se brání případnému ohrožení tedy zřícení předmětu a tím to přivolává.      

Dobré je použít materiály klidné a přírodní. Vyvarujte se žárovek, které oslňují a není příjemné se podívat do zářícího světla. 

      teplejsi_svetlo_v kuchyni                 Závěsné Ideal Lux Lena

Podle Feng Shui je lepší použít teplejší barvy světla s menší intenzitou. Ke zvýšení prosperity feng shui použijte v místnosti i zrcadla, které mimo jiné opticky zvětší prostor a celou místnost rozzáří.

zrcadla  zrcadlo_v jidelne

Svítidla do jídelny i kuchyně Vám rádi pomůžeme vybrat. Navštivte naše kategorie.

Kuchyňské lustry

Vhodné osvětlení pod kuchyňskou linku

Váš tým LUXO.cz