10% SLEVA na objednávku nad 20 000,- HNED v košíku.

Kuchyň podle Feng Shui a jak vybrat osvětlení

jidelna_zrcadlo_kulate_cmsico 

Upřednostňujete zdravý životní styl a hledáte zásady použití světla a dekorací podle čínského učení?

Podívejte se na několik nápadů a rad pro uspořádání kuchyňského prostoru jejichž součástí jsou i svítidla. Cílem je žít v harmonickém souznění a rovnováze s přívalem pozitivní energie.

Kuchyň i jídelna bývá často opomenuta, přitom je to část obytného prostoru, kde se většinou rodina schází. Kuchyň je považována za střed domova, pochází to z dřívějších dob, kdy se celá rodina scházela u ohně a táboráku. Kuchyň Vás vyživuje a udržuje při životě, jsou v ní potraviny, které následně upravujete a jíte.

Podle učení Feng Shui je právě kuchyň společně s vchodem a ložnicí jedním ze tří nejdůležitějších míst v domě.

Základem je dobře zvolit umístění v kuchyně v celém domě. Kuchyň by měla ležet v nepříznivém sektoru. Asi nejdůležitějším je dodržet čistotu a harmonii Vašich spotřebičů i kuchyňského nábytku. Pokud něco nefunguje a je to rozbité posilujete tím špatnou energii. Přeplněná a špinavá kuchyň bude mít strnulou a špinavou energii, která narušuje kvalitu a výživové hodnoty vašich jídel. Oheň a voda spolu navzájem bojují, proto je velice důležitá vzájemná pozice sporáku a dřezu.

                              

Jejich umístění přímo proti sobě by mohlo vést k hádkám a konfliktům v rodině. Tento problém lze vyřešit umístěním něčeho zeleného mezi ně, například zelený kobereček nebo živou rostlinu. To jsou základy pro harmonii v kuchyni a teď ke svítidlům.

Osvětlení podle Feng Shui je dodržet pravidelnost a symetrii. Proto byste měli svítidlo v kuchyni vycentrovat doprostřed místnosti.

Vyvarujte se ostrým hranám na světlu a nebo ho nasměrujte ke stropu, ostré hrany působí jako ostré šípy a nasměrované proti člověku budou člověka ohrožovat. V kuchyni může být několik úrovní osvětlení, aby světlo bylo prostorné a nějak neobtěžovalo.

Pozor na velikost svítidla. Pokud se rozhodnete pro těžký a velký lustr, neměl by pod ním být stůl ani postel či židle. Lidé se obecně necítí dobře pokud jim nad hlavou visí něco těžkého, mysl se brání případnému ohrožení tedy zřícení předmětu a tím to přivolává.

      

Dobré je použít materiály klidné a přírodní. Vyvarujte se nekrytých žárovek, které oslňují a není příjemné se podívat do zářícího světla.

Podle Feng Shui je lepší použít teplejší barvy světla s menší intenzitou. Ke zvýšení prosperity feng shui použijte v místnosti i zrcadla, které mimo jiné opticky zvětší prostor a celou místnost rozzáří.

        

Svítidla do jídelny i kuchyně Vám rádi pomůžeme vybrat. Navštivte naše kategorie.

Kuchyňské lustry

Vhodné osvětlení pod kuchyňskou linku