Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Lištové systémy jednoduše

Lištové systémy na míru? U nás v LUXO to není žádný problém. Lištový systém osvětlení je vhodný do bytu, jakéhokoliv interiéru. Především jeho výhody vyniknou při profesionálním osvětlení obchodu a expozice. Nenechte se mýlit, tyto systémy jsou použitelné i v domácnosti, dají se do nich instalovat i závěsná světla. Můžete tak propojit a posouvat svítidla dle libosti na jendé liště.

Lištové systémy úvodní

Lištové systémy představují široké využití možnosti instalace. Díky lištám si vytvoříte systém osvětlení na míru, navíc ho můžete kdykoli rozšířit a přidat tak nová světla nebo je měnit.

Obecně jsou ale lišty perfektní pokud řešíte problém s jedním elektrickým vývodem. Často se stává, že Vám nevyjde přívod el. přesně nad stůl? Neváhejte, jsou tady lišty, které můžete napájet odkudkoliv.

 

1) Lišty

Základem je lišta, tu vybírejte pečlivě. Jsou ideální pro přímé osvětlení jak pro domácí použití, tak komerčních prostor. Díky kolejnicovému systému můžete jednotlivá svítidla přesouvat dle potřeby a nastavovat i úhel svitu.

Lišty se dělí na 1-okruhové a 3-okruhové. Jednookruhové lišty se zapojují pouze jednofázově, zatímco tříokruhové lišty mají 3-fázové zapojení a jednotlivé okruhy můžete tak libovolně ovládat dalšími vypínači.

Libovolnou lištu můžete buď zapustit nebo přisadit. Vybírejte z několika různých rozměrů. Nejčastěji lišty najdete po metrech. Na přání můžeme doručit i lišty 3m a 4m. Ve většině případech raději vybírejte lišty a svítidla od jednoho výrobce. Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás a my Vám sestavíme linie na míru.

Lištové systémy jsou napájeny 230V ve většině případů, ale jsou  i na 24V jako např. NanoRail. Kolejnicová světla tak mají různé využití i spoustu modelů.

Lišta Nordlux  Černá lišta  Bílá lišta 

 

2) Svítidla do lišt

V lištách se nejčastěji setkáte s bodovými svítidly nebo reflektory, které si nastavíte podle potřeby. Typická bodová svítidla se hodí do kuchyně, obýváku a pro osvětlení expozic a obchodu.

Bodové světlo do lišt   Bodové svítidlo do lišty 3     Bodové světlo do lišt 2

Bodová jednoduchá světla do lišt jsou klasikou, ale pokud si potrpíte na designovější kousky světel, ty u nás najdete také.

Bodové svítidlo do lišty  Bodové svítidlo do lišty 2 Bodové svítidlo Nordlux do lišt

Do lištových systémů můžete použít i závěsná světla. Inspirujte se a použijte do lišt i designový lustr.

 Závěsné světlo do lišty   Závěsné svítidlo do lišty 3  Závěsné svítidlo do lišty 2PNG

 

3) Sestavení lištového systému a komponenty

Pro kompletní lištový systém nezapomínejte na komponenty, které jsou potřeba pro sestavení. Jedná se konektory, spojky, vypínače a další.

Nordlux X konektor   Stmívatelný vypínač    Spojka

 X konektor                                           Stmívatelný vypínač                                Spojka pravá černá 

Pokud chcete poradit, neváhejte nás kontakovat.

Nakupujte s DOPRAVOU ZDARMA nad 800,-Kč!

Váš tým LUXO.cz