Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Líbí se Vám stmívání světel a nevíte jak na to?

1.Stmívání pouze vybraných svítidel v bytě či domě- 230 V

Čeká Vás rekonstrukce bytu nebo jen místnosti a uvažujete o stmívání některých svítidel? Poradíme jak na to.

Nejprve musíte tuto možnost zkonzultovat s Vaším elektrikářem, je potřeba, aby připravil novou elektroinstalaci právě pro stmívání svítidel. Jde o nejlepší a nejednoduší možnost. Může tak připravit instalaci pouze v obýváku nebo kuchyni.

Nejoblíbenější variantou je stmívání otočným nebo klapkovým stmívačem na stěně.

 obzor_stmivac         stmivac_beton

Stmívač je na 230V TRIAK a je potřeba, aby k němu byl veden 3 žilový kabel.  

Tyto stmívače jsou kompatibilní se systémy zásuvek a vypínačů a vy tak budete mít stmívač na zdi ve stejném dekoru. Rádi Vám poskytneme velkou škálu vypínačů a zásuvek českého výrobce OBZOR. Na naší prodejně uvidíte vzorky řad jako je DECENTE, ELEGANT ze skla i betonové či dřevěné dekory.

K těmto stmívačům musíte vybrat svítidla, která lze stmívat na 230V. Je to někdy velký oříšek a kompatabilita světel a stmívačů musí být ověřena.

Stmívatelná LED svítidla- musí mít tuto informaci uvedenou v techinkém listě. Často se u těchto svítidel vymění pouze driver za stmívatelnou variantu s příplatkem. Proto je dobré infomovat prodejce svítidel a Vašich požadavcích na svítidla.

triac_stmivac

Triak stmívač pro panely

 

2. Stmívače DALI

Zkratka DALI znamená Digital addressable Lighting Interface, je to protokol v němž jednotlivé DALI zařízení komunikují mezi sebou. DALI má specifické použití pro ovládání osvětlení a je definováno podle normy IEC 62386.

Tímto systémem stmívání vytvoříte programovatelné scény a složité nastavení. Je potřeba řídících jednotek, nastavení a zvolení kompatabilních svítidel. Jde o náročnější systém, ale poté je jeho ovládání jednoduché a spolehlivé.

Stmívatelná DALI svítidla- zde většina výrobců volí možnost změny napájecího driveru ve svítidle dle požadavků zákazníka. Důležité je opět včas informovat montážníka a dodavatele svítidel, jaký systém bude Vaše domácnost mít.

saturn-p-w-viz1       bella-pz-viz2

 

3. Stmívání svítidel pomocí 3 klik- vypínač

Pokud toužíte po stmívání svítidel a nechcete již zasahovat do zdi a elektroinstalace, variantou je zakoupení LED svítidla s funkcí "3 klik" 3 STEP.

Klasickým vypínačem na zdi zvolíte intenzitu svitu ve svítidle. Ve svítidle na přívodu je dimmer, nneí potřeba žádného odborného el. zásahu. Pouze svítidlo připojíte k vedení.

switch_dimmer        switch_dimmer_1

 

Některá svítidla disponují i funkcí na 3 kliky zmněnou barvy chromatičnosti- pouze klasickým vypínačem zvolíte barvu světla- teplá bílá 2700K - 4000K -6500K

 wo788_1                                      wo728_stupnove_stmivani


 

4. Stmívatelná svítidla s dálkovým ovladačem

Jsou levná oproti předešlým stmívatelným systémům. Vždy ale zakoupíte 1 svítidlo s dálkovým ovladačem, některá mezi sebou nekomunikují a nejdou propojit na 1 dálkový ovladač. Tímto se dá vyřešit stmívání a změna barvy světla s nočními režimy  v jednom pokoji  jak v dětském, tak ložnici či obýváku. Nedoporučuji takto stmívat celý byt a mít několik různých ovladačů, zdá se být nepraktické.

wo768-g          wo768-g_5

 

 

5. Stmívání svítidel aplikací v mobilu

 Aplikací je celá řada. Každý výrobce svítidel používá svůj vlastní systém i pro svítidla. Pokud tedy zakoupíte svítidla EGLO connect- můžete si stáhnout zdarma aplikaci a tou ovládat svítidla pouze z této řady od stejného výrobce.

Pokud se Vám líbí systém osvětlení PHILIPS HUE- zakoupit můžete tak svítidla stropní, závěsná i LED pásky i ovladatelné žárovky a spojit je tak do scén a jednoho systému. Opět budou svítidla fungovat pouze s tímto systémem.

 philips_hue

 Váš tým LUXO.CZ