Dárek ke každé objednávce nad 1500,-Kč

Líbí se Vám stmívání světel a nevíte jak na to?

1.Stmívání pouze vybraných svítidel v bytě či domě- 230 V

Čeká Vás rekonstrukce bytu nebo jen místnosti a uvažujete o stmívání některých svítidel? Poradíme jak na to.

Nejprve musíte tuto možnost zkonzultovat s Vaším elektrikářem, je potřeba, aby připravil novou elektroinstalaci právě pro stmívání svítidel. Jde o nejlepší a nejednoduší možnost. Může tak připravit instalaci pouze v obýváku nebo kuchyni.

Nejoblíbenější variantou je stmívání otočným nebo klapkovým stmívačem na stěně.

 obzor_stmivac         stmivac_beton

Stmívač je na 230V TRIAK a je potřeba, aby k němu byl veden 3 žilový kabel.  

Tyto stmívače jsou kompatibilní se systémy zásuvek a vypínačů a vy tak budete mít stmívač na zdi ve stejném dekoru. Rádi Vám poskytneme velkou škálu vypínačů a zásuvek českého výrobce OBZOR. Na naší prodejně uvidíte vzorky řad jako je DECENTE, ELEGANT ze skla i betonové či dřevěné dekory.

K těmto stmívačům musíte vybrat svítidla, která lze stmívat na 230V. Je to někdy velký oříšek a kompatabilita světel a stmívačů musí být ověřena.

Stmívatelná LED svítidla- musí mít tuto informaci uvedenou v techinkém listě. Často se u těchto svítidel vymění pouze driver za stmívatelnou variantu s příplatkem. Proto je dobré infomovat prodejce svítidel a Vašich požadavcích na svítidla.

triac_stmivac

Triak stmívač pro panely

 

2. Stmívače DALI

Zkratka DALI znamená Digital addressable Lighting Interface, je to protokol v němž jednotlivé DALI zařízení komunikují mezi sebou. DALI má specifické použití pro ovládání osvětlení a je definováno podle normy IEC 62386.

Tímto systémem stmívání vytvoříte programovatelné scény a složité nastavení. Je potřeba řídících jednotek, nastavení a zvolení kompatabilních svítidel. Jde o náročnější systém, ale poté je jeho ovládání jednoduché a spolehlivé.

Stmívatelná DALI svítidla- zde většina výrobců volí možnost změny napájecího driveru ve svítidle dle požadavků zákazníka. Důležité je opět včas informovat montážníka a dodavatele svítidel, jaký systém bude Vaše domácnost mít.

saturn-p-w-viz1       bella-pz-viz2

 

3. Stmívání svítidel pomocí 3 klik- vypínač

Pokud toužíte po stmívání svítidel a nechcete již zasahovat do zdi a elektroinstalace, variantou je zakoupení LED svítidla s funkcí "3 klik" 3 STEP.

Klasickým vypínačem na zdi zvolíte intenzitu svitu ve svítidle. Ve svítidle na přívodu je dimmer, nneí potřeba žádného odborného el. zásahu. Pouze svítidlo připojíte k vedení.

switch_dimmer        switch_dimmer_1

 

Některá svítidla disponují i funkcí na 3 kliky zmněnou barvy chromatičnosti- pouze klasickým vypínačem zvolíte barvu světla- teplá bílá 2700K - 4000K -6500K

 wo788_1                                      wo728_stupnove_stmivani


 

4. Stmívatelná svítidla s dálkovým ovladačem

Jsou levná oproti předešlým stmívatelným systémům. Vždy ale zakoupíte 1 svítidlo s dálkovým ovladačem, některá mezi sebou nekomunikují a nejdou propojit na 1 dálkový ovladač. Tímto se dá vyřešit stmívání a změna barvy světla s nočními režimy  v jednom pokoji  jak v dětském, tak ložnici či obýváku. Nedoporučuji takto stmívat celý byt a mít několik různých ovladačů, zdá se být nepraktické.

wo768-g          wo768-g_5

 

 

5. Stmívání svítidel aplikací v mobilu

 Aplikací je celá řada. Každý výrobce svítidel používá svůj vlastní systém i pro svítidla. Pokud tedy zakoupíte svítidla EGLO connect- můžete si stáhnout zdarma aplikaci a tou ovládat svítidla pouze z této řady od stejného výrobce.

Pokud se Vám líbí systém osvětlení PHILIPS HUE- zakoupit můžete tak svítidla stropní, závěsná i LED pásky i ovladatelné žárovky a spojit je tak do scén a jednoho systému. Opět budou svítidla fungovat pouze s tímto systémem.

 philips_hue

 Váš tým LUXO.CZ

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení