10% SLEVA na objednávku nad 20 000,- HNED v košíku.

Osvětlení schodiště rady a nápady

Rekonstruujete, stavíte a nevíte si rady jak osvětlit schodiště?

Schodiště, ať již je moderní nebo dřevěné si zaslouží kvalitní a nenápadné osvětlení. Osvětlení schodů v bytě i v domě je z bezpečnostního hlediska velice doporučováno.

                    

Zabudovaná svítidla ve zdi                                                                                     Osvětlení z LED pásků

Osvětlit můžeme jednak jen nášlapy nebo celé jednotlivé schody, nebo několik schodů najednou. Důležité je při jakékoliv variantě již tento nápad sdělit montážní a el. firmě, aby připravila vývody nebo vyfrézovala drážky třeba pro LED pásky. Pro osvětlení schodiště se doporučují svítidla s LED technologií, která má min. spotřebu a min. výkon okolo 1W, což je pro osvětlení poziční dostačující.

Vybírat můžete ze svítidel pro venkovní použití, které mají vyšší ochranu proti vlhku a vodě- IP44, IP54 a výše a LED světélka pro interiér s IP20.

   

Designová světélka pro venkovní aplikace můžete vybrat do bytu nikoliv však obráceně.

1. Svítidla  pro schodiště můžeme nabídnout třeba dle zapojení a připravené kabeláže.

  • LED vyrobená svítidla interiérová do krabice KU68 230V - Mají výhodu, že jsou napojena přímo na rozvod 230V, nemají žádné trafo a zabudují se přímo do klasické KU68 krabičky, je lepší zvolit hlubší KU68 krabici. Vybírat můžete z různých materiálů a povrchových barev, nejvíce používaná je bílá, antracit nebo stříbrná.

  

 

LED paprsky jsou ve svítidlech směřovány rovně do prostoru nebo dolů směrem na schodiště. Pak nedochází k dalšímu oslňování osoby na schodišti. Zákazníci si také můžou zvolit barvu LED světla- od teplé bílé po studenou či zvolit barevné kombinace RGB.

2. LED svítidla interiérová IP20 14V – k napájení těchto svítidel výrobce doporučují vždy zdroje na 14VDC, které uvádí u výrobku. Výkon zdroje je nutné přizpůsobit počtu napájených svítidel. Svítidla se nabízí v různých povrchových úpravách a tvarech. Montáž je jednoduchá lepením na omítku.

     

 

3. LED svítidla  a jejich montáž na omítku nebo zvolit pod omítku zabudováním do krabice?. Jednoduchá montáž je např. lepením svítidel na omítku. I tato svítidla můžete vybrat v různém design provedení a barvách. Svítidla s montáží lepením můžou být i v IP44, pak jsou vhodná i pro venkovní použití, terasy či pergoly.

                      

 

4. LED svítidla nástěnná jsou většinou zabudovaná a  zapuštěná do instalační krabice. Výrobci vyrábí buď svítidla, která mají vlastní atyp krabice anebo svítidla určená pro klasické krabice KU68.  U svítidel s vlastní krabicí si musíte ohlídat elektro instalaci. Doporučujeme mít svítidla již zakoupená před elektroinstalací, aby o nich věděl Váš montážník

 

      

Různé velikosti a  druhy montážních krabic- jsou dodávány společně se svítidlem.

 

5. Oblíbeným produktem jsou poziční svítidla, která v sobě mají již zabudované pohybové čidlo nebo soumrakový senzor. Tak je montáž ještě jednodušší a použití víceúčelové. Taková svítidla se vyrábí s IP44 -IP54 tedy jsou vhodná i na fasády domu či pergol. Osvětlit můžou i schodiště v domě či v jakémkoliv interiéru a budou se rozsvicet na pohyb. Dosah je 2- 3 m otevřeným úhlem 120o. Dodatečný beznapěťový kontakt s max. zatížením 3 A umožňuje spínání dalších svítidel například na linii schodiště nebo chodby.

     

6. LED pásek a speciální profily na schodiště jsou v poslední době hojně využívané osvětlení schodišť a chodeb. LED pásky jsou vhodné pro své bezpečné napětí a pro velmi nízkou spotřebu. Tím lze udělat dlouhé linie nepřerušovaného svícení.

    

LED pásky se doporučují schovávat do hliníkových profilů pro jejich prodloužení životnosti. Hliníkové profily můžou být pro zapuštěnou i přisazenou montáž. Speciálním profilem pro osvětlení schodiště je profil pro nášlapy. Existují i profily pro vložení do madel zábradlí a tím ulehčí montáž.

   

 

Profil pro uchycení LED pásků pro zábradlí je vhodným a rychlým doplňkem, jak osvětlit schodiště. Úchyty výrobce vyrábí pro 2 rozměry zábradlí. Nezapomínejte ani na ovladače a spínače osvětlení pro schodiště. U LED pásků můžou být v liště zabudované minimalistické senzory reagující na pohyb a spíná se tak každý nášlap. Možností je nespočet. Pokud máte nějaký nápad a nevíte si rady, jak ho zrealizovat, kontaktujte nás, jistě nějaké řešení najdeme.