Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Proč použít svítidlo s čidlem?

Dnes Vám představím výhody světla s čidlem a možnosti použití. Proč zvolit svítidlo s čidlem?

Když se řekne svítidlo s čidlem, tak si každý neznalý představí svítidlo s přídavným čidlem, objemné a nevzhledné. „něco“ přisazeného ke stropu. Většina těchto svítidel byla obyčejná, ošklivá a použita na chodbách ve veřejných budovách.

Dnes máme svítidla s čidly, jak pohybovými, tak s HF senzorem opravdu pěkná a plnně funkční. Senzor pohybu: HF čidlo pohybu funguje na principu mikrovln, které detekují pohyb i přes sklo a lehké stavební materiály.

Senzor Montone 33  Senzor Montone

Svítidla mají senzory schované uvnitř, takže již nevidíte žádné přídavné „věcičky“ okolo.

• LED svítidla s čidly uspoří elektrickou energii, řada z nich má časovač, kterým určíte dobu svícení a dálkové ovládání.

              Stropní HF Nela

• LED svítidla s čidly – jsou pěkná, vhodná do chodeb bytů a domů, na toalety, do šatních místností, skříní

Senzor

• V poslední době u nás družstva panelových domů nakupují LED svítidla s čidly na chodby do panelových domů, před vstupní portály panelových a obytných domů.

                        Senzor chodba

• Svítidla s pohybovými čidly mají i bezpečnostní charakter- svítidlo se rozsvítí při pohybu nezvané osoby na pozemku nebo před garáží.

                              Senzor pohybu

• Svítidla s čidly - nemusí mít vlastní vypínač někde u dveří, tím je jednodušší montáž - ve většině případů je potřeba k místu montáže zavést 230V, svítidlo nastavíte na místě a můžete i ovládat dálkovým ovladačem

• Svítidla s čidly jsou vhodná pro místa s malým pohybem osob, chodby, WC, vstupní portály, zahrady, osvětlení chodníků.

SOL

Výrobce ZAMEL představuje svítidla s čidly připevněné na omítku pro venkovní i vnitřní použití a napájené solární energií. Čidla jsou pohybová a reagují na pohyb osob, stejně tak i soumraková, která sepnou při setmění.

SOLÁR

Čidla reagující na změnu jasu - Soumraková čidla - vhodné pro osvětlení balkónů, teras, průchodů - svítidla se soumrakovými čidly jsou orientační, vhodná pouze pro průchod osob či nasvícení chodníků.

Osvětlení kuchyňské linky s pohybovým senzorem je efektivní a energeticky nenáročné. Délku doby svícení bez pohybu si můžete nastavit. Lineární svítidla mají jednoduchou montáž, dají se prodlužovat a napojit na sebe až 3m délky svítidla. V nabídce je řada doplňků- propojovací kabely, rozbočovače, vypínače a PIR senzor.   Tato svítidla můžete použít jako osvětlení vitrín, polic, prodejních regálů. Osvětlení knihoven, nábytku a šatních skříní.

Pohybová čidla pro ovládání LED pásků, jsou velice oblíbená. Čidla  umístěná do hliníkového profilu vytvoří svítidlo se senzorem reagujícím na pohyb, používané v šatnách, ve skříních. Čidla jsou využíváná, jak na připojení 230V, tak i 12V. Vše máme v nabídce.

Žárovky s pohybovým senzorem, jako alternativu klasického světla se senzorem můžete použít žárovku s pohybovým senzorem.

                                    Žárovka senzor                                  Žárovka se senzorem

Aplikace Hliníkového profilu včetně led pásků od výrobce KLUS design. Navrhneme Vám kompletní sestavu s napájením i ovládáním.

Kontaktujte nás na tel. + 420 725 810 599

             Čidlo  

Inteligentní ovládání - tímto systémem začíná řada výrobců vybavovat i velká svítidla pouličního osvětlení. Klademe si otázku, proč má svítit úsek chodníku v parku, když tam nikdo není, může se rozsvítit až v době, když se tam bude někdo přibližovat. Vznikla již řada takových projektů a některá evropská města již jsou inteligentním ovládáním svítidel vybavena. Ale to popíšeme v dalším článku o smart city a výběru svítidel pro veřejné osvětlení…

Nabídka různých pohybových čidel, jako příslušenství ke světlům.

Senzor2.pg

Vyberte si z naší nabídky bytové svítidlo s čidlem, pracovní reflektor s čidlem a další, neváhejte poptat u nás:

Prodejna Modřany, Praha 4, + 420 725 810 599

Váš tým LUXO.cz