10% SLEVA na objednávku nad 20 000,- HNED v košíku.

Proč použít svítidlo s čidlem?

Dnes Vám představím výhody světla s čidlem a možnosti použití

Proč zvolit svítidlo s čidlem?

Když se řekne svítidlo s čidlem, tak si každý neznalý představí svítidlo s přídavným čidlem, objemné a nevzhledné. „Něco“ přisazeného ke stropu. Většina těchto svítidel byla obyčejná, ošklivá a použita na chodbách ve veřejných budovách.

Dnes máme svítidla s čidly, jak pohybovými, tak s HF senzorem opravdu pěkná a plnně funkční.  Senzor pohybu: HF čidlo pohybu funguje na principu mikrovln, které detekují pohyb i přes sklo a lehké stavební materiály.

 

Svítidla mají senzory schované uvnitř, takže již nevidíte žádné přídavné „věcičky“ okolo.

• LED svítidla s čidly  uspoří elektrickou energii , řada z nich má časovač, kterým určíte dobu svícení a dálkové ovládání.

• LED svítidla s čidly – jsou pěkná, vhodná na chodby bytů a domů, na toalety, do šatních místností, skříní

• V poslední době u nás družstva panelových domů nakupují LED svítidla s čidly na chodby do panelových domů, před vstupní portály panelových a obytných domů

 

• Svítidla s pohybovými čidly mají i bezpečnostní charakter- svítidlo se rozsvítí při pohybu nezvané osoby na pozemku nebo před garáží.

• Svítidla s čidly- nemusí mít vlastní vypínač někde u dveří , tím je jednodušší montáž- ve většině případů je potřeba k místu montáže zavést 230V, svítidlo nastavíte na místě a můžete i ovládat dálkovým ovladačem

• Svítidla s čidly jsou vhodná pro místa s malým pohybem osob, chodby, WC, vstupní portály, zahrady, osvětlení chodníků.

Výrobce ZAMEL představuje svítidla s čidly připevněné na omítku pro venkovní i vnitřní použití a napájené  solární energií. Čidla jsou pohybová ragují na pohyb osob, tak i soumraková, která sepnou svítidlo při setmění.

 

Čidla  reagující na změnu jasu - Soumraková čidla - vhodné pro osvětlení balkónů, teras, průchodů - svítidla se soumrakovými čidly jsou orientační, vhodná pouze pro průchod osob či nasvícení chodníků.

Osvětlení kuchyňské linky s pohybovým senzorem je efektivní a energeticky nenáročné. Délku doby svícení bez pohybu si můžete nastavit. Lineární svítidla mají jednoduchou montáž, dají se prodlužovat a napojit na sebe až 3m délky svítidla. V nabídce je řada doplňků- propojovací kabely, rozbočovače, vypínače a PIR senzor.   Tato svítidla můžete použít jako osvětlení vitrín, polic, prodejních regálů. Osvětlení knihoven, nábytku a šatních skříní.

Pohybová čidla pro ovládání LED pásků, jsou velice oblíbená. Čidla  umístěná do hliníkového profilu vytvoří svítidlo se senzorem reagujícím na pohyb, používané v šatnách, ve skříních. Čidla jsou využíváná, jak na připojení 230V, tak i 12V. Vše máme v nabídce.

Aplikace Hliníkového profilu včetně led pásků od výrobce KLUS design. Navrhneme Vám kompletní sestavu s napájením i ovládáním.

Kontaktujte nás na tel. + 420 725 810 599

 

Inteligentní ovládání- tímto systémem začíná řada výrobců vybavovat i velká svítidla pouličního osvětlení. Klademe si otázku, proč má svítit úsek chodníku v parku, když tam nikdo není, může se rozsvítit až v době, když se tam bude někdo přibližovat. Vznikla již řada takových projektů a některá evropská města již jsou inteligentním ovládáním svítidel vybavena. Ale to popíšeme v dalším článku o smart city a výběru svítidel pro veřejné osvětlení…

Nabídka různých pohybových čidel, jako příslušenství ke světlům.

Vyberte si z naší nabídky bytové svítidlo s čidlem, pracovní reflektor s čidlem a další, neváhejte poptat u nás na prodejně Modřany, Praha 4, + 420 725 810 599