Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Jak ušetřit na el. energii? Tipy od nás

Asi každý z nás si v poslední době všiml zvyšujících cen eletrické energie. To je bohužel fakt, který neovlivníme.

Co se ale zamyslet nad tím, jak můžete ušetřit na energii doma?

Díky tipů od nás to budete mít snažší! Máme pro vás několik bodů nad kterými doporučujeme se zamyslet a zařadit tyto body do svého běžného fungování.

recycle-g3eb2e5882_1280               savings-box-gfed0a7712_1280

1) Úsporné a ekologické bydlení

Téma ekologie, recyklace apod. jsou velkými trendy dnešního světa. Ekologické a úsporné bydlení s tím určitě souvisí. Staví se speciální ekologické domy, které šetří a chrání životní prostředí a přepodkládá se, že do budoucna se budou stavět jen právě tyto domy. A co znamená vůbec ekologické bydlení? Zejména jde o to být co nejméně závislý na dodávkách energie, soustředit se na obnovitelné zdroje a využívat přírodní materiály. S ekologickým bydlení jde ruku v ruce komplexně ekologicky myslet, například na odpad, který produkuje.

Ekologické domy mají být úsporné. Dnes známe energické náročnosti budov od A po G. Nově postavený dům v dnešní době by měl být méně energeticky náročný a tak by měl mít energetickou náročnost A nebo B. Úspora je především ve vytápění, používání solárních panelů, vlastní studna, využívat dešťovou vodu a třídění odpadů. Zkuste se zamyslet nad tím, jestli tyto tipy na úspory můžete zakomponovat do svého bydlení.

energy-efficiency-gd5f3f4def_1280

2) Úsporná světla

Úsporné osvětlení je bezesporu součástí ekologického úsporného bydlení. Jak na to? Nejdříve je potřeba se zaměřit na to, jaké typy osvětlení doma máte. Pokud ve vašich světlech používáte klasické žárovky, v první řadě doporučujeme je vyměnit na úspornější variantu LED. U nás najdete širokou nabídku LED žárovek do každého světla. Pro porovnání, klasické žárovky, které mají příkon 40W, životnost 1000 hod a nulovou úsporu energie, oproti LED žárovce, která má příkon 7-8W, životnost až 45 000 hod a 80% úsporu energie.

LED žárovka   LED žárovkaa

Stejně tak u světel, která nejsou LED. LED technologie je v současné sobě nejúspornějším řešením osvětlení. LED svítidla u nás najdete jak do interiéru, tak do exteriéru, ušetřeno tak budete mít v celé vaší domácnosti i venku na zahradě

 Bodové svítidlo     Stropní svítidlo

Obecně platí, že pokud nemusíte svítit, tak nesviťte. Kolik z nás to ale opravdu dodržuje? Pokud si chcete usnadnit práce, využijte svítidla s čidlem, která zaznamenávají pohyb a automaticky zhasnou, je to ideální řešení.

pod_EG_97308_3    Venkovní s čidlem

U ekologického bydlení jsme se zmínili o solárních panelech. Stejně tak můžete používat venkovní solární osvětlení. Přes den se světlo nabije a v noci dokáže svítit celou noc. Pokud navíc solární svítidla spojíte společně s čidly, máte jetě úspornější variantu, bude svítit jen pokud ho opravdu budete potřebovat.

SOLÁRNÍÍ  SOLÁR  solární 2 

3) Chytrá domácnost

Určitě už ste někdy slyšeli o pojmu chytrá domácnost. Všechny tipy, co jsme doporučovali výše můžete pozvednout ještě výše s chytrou domácností. Jak to funguje? Chytrá svítidla lze ovládat přes chytrý telefon či tablet nebo také dálkový ovladač. Můžete si tak jednoduše nastavit, kdy bude dané svítidlo svítit. Svítidla se dají vzájemně propojit, tudíž můžete všechny svítidla v domě i venku pomocí jednoho zařízení.

MAX

Chytrá svítidla mají navíc chytré funkce jako je stmívání, nastavení barvy světla, a další. Nastavit si tak přes chytrý telefon můžete i intenzitu světla. Přesně takhle fungují svítidla od Philips HUE. Philips HUE je speciální komplex svítidel, která jsou chytrá a dají se ovládat společně.

philips-hue-8719514264489-led-lampicka-iris-4-generace-1x8-1w-2000-6500k-white-and-color-ambian_2   hue-white-ambiance-bodove-svitidlo-philips-runner-8.jpg.big

Chytrá domácnost však nejsou jen svítidla, ovládat pomocí telefonu můžete i další zařízení v domácnosti, jako jsou žaluzie, venkovní bránu, zabezpečovací techniku jako je alarm a další zabezpečení v domácnosti. Nastavit si tak můžete i časy, kdy se co zapne, tudíž u telefonu nemusíte sedět a všechno se stane automaticky. 

 SUPLA  ŽÁR  EXTAAA

Pokud vás zajímá více o chytré domácnosti, přečtěte si náš článek!

Nakupujte u nás vánoční dekorace! Spoustu jich máme skladem. Navíc při objednávce vánočního sortimentu nad 300 Kč dostanete DÁREK ZDARMA - BATERIE, a pokud nakoupíte nad 600 Kč, budete mít i dopravu zdarma! Platí do vyprodání zásob, tak si pospěšte!

Váš tým LUXO.cz