Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Svítidla na schodiště, jak na to?

Jak osvětlit schodiště? Proč je to tak důležité a na co si dát pozor?

pasky_schody_zabradli    schodiste_rendl_1

1. BEZPEČNOST

Schodiště, ať již je moderní nebo dřevěné si zaslouží kvalitní a nenápadné osvětlení. Osvětlení schodů v bytě i v domě je z bezpečnostního hlediska velice doporučováno. Například pouze noční osvětlení zabezpečí pád ze schodů, nejčastěji je voleno orientační LED osvětlení. Svítidla můžou být i se zabudovanými pohybovými čidly.

LED vestavné    Tango

Osvětlit můžeme jednak jen nášlapy nebo celé jednotlivé schody, nebo několik schodů najednou. Možností je mnoho, spíše záleží na technické připravenosti elektroinstalace a Vašim design představám. Svítidla pro schodiště jsou malá a mají malou spotřebu. Svítidla pro schodiště můžete připravit i z LED pásků a profilů.

 KOZEL       Schod Obit

                      POR

2. PŘIPRAVENOST

Důležité je při jakékoliv variantě již tento nápad sdělit montážní a el. firmě, aby připravila vývody nebo vyfrézovala drážky třeba pro LED pásky. Pro osvětlení schodiště se doporučují svítidla s LED technologií, která má min. spotřebu a min. výkon okolo 1W, což je pro osvětlení poziční dostačující. LED světélka pro interiér s IP20.

 oplympus    Zápustné čtvercové

Vybírat můžete i ze svítidel pro venkovní použití, které mají vyšší ochranu proti vlhku a vodě - IP44, IP54 a výše. V této fázi je i podstatné vybrat typ svítidla a seznámit vlastní představu s elektrikářem, důležitý prvek je instalační krabice do které se svítidlo umísťuje.

Itaka - venkovní   RENO venkovní

                             Venkovní tango

Váš tým LUXO.cz