Dárek ke každé objednávce nad 1500,-Kč

Svítidla na schodiště, jak na to?

Jak osvětlit schodiště? Proč je to tak důležité a na co si dát pozor?

pasky_schody_zabradli    schodiste_rendl_1

1. BEZPEČNOST

Schodiště, ať již je moderní nebo dřevěné si zaslouží kvalitní a nenápadné osvětlení. Osvětlení schodů v bytě i v domě je z bezpečnostního hlediska velice doporučováno. Například pouze noční osvětlení zabezpečí pád ze schodů, nejčastěji je voleno orientační LED osvětlení. Svítidla můžou být i se zabudovanými pohybovými čidly.

LED vestavné    Tango

Osvětlit můžeme jednak jen nášlapy nebo celé jednotlivé schody, nebo několik schodů najednou. Možností je mnoho, spíše záleží na technické připravenosti elektroinstalace a Vašim design představám. Svítidla pro schodiště jsou malá a mají malou spotřebu. Svítidla pro schodiště můžete připravit i z LED pásků a profilů.

 KOZEL       Schod Obit

                      POR

2. PŘIPRAVENOST

Důležité je při jakékoliv variantě již tento nápad sdělit montážní a el. firmě, aby připravila vývody nebo vyfrézovala drážky třeba pro LED pásky. Pro osvětlení schodiště se doporučují svítidla s LED technologií, která má min. spotřebu a min. výkon okolo 1W, což je pro osvětlení poziční dostačující. LED světélka pro interiér s IP20.

 oplympus    Zápustné čtvercové

Vybírat můžete i ze svítidel pro venkovní použití, které mají vyšší ochranu proti vlhku a vodě - IP44, IP54 a výše. V této fázi je i podstatné vybrat typ svítidla a seznámit vlastní představu s elektrikářem, důležitý prvek je instalační krabice do které se svítidlo umísťuje.

Itaka - venkovní   RENO venkovní

                             Venkovní tango

Váš tým LUXO.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení