Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Technická svítidla do garáže a dílny

Jak osvětlit dílnu? Jaké světlo do garáže? Poradíme v dnešním článku! Nejlépe se hodí technické osvětlení.

 pexels-cottonbro-4488660_optimized

V garáži nebo dílně se zpravidla hodně práší, tudíž musíte vybrat svítidlo se zvýšeným stupňem ochrany IP krytí. Minimálně doporučujeme alespoň krytí IP44. To znamenám, že je světlo chráněno před vnuknutím pevních cizích těles o průměru 1 mm a větších. Pokud potřebujete svítidlo s ochranou před vniknutím prachu, musí být první číslo 5 nebo 6. (např. 54 nebo 64) a zároveň má funkčnost před stříkající vodou ze všech směrů.

Osvětlení dílny a garáže

Stejně jako v každé místnosti, je v i garaži či dílně potřeba několik druhů světel. Hlavním neboli centrálním světlem můžete zvolit stropní světlo do dílny. A jaké přesně? Vhodnou volbou je LED zářivkové svítidlo, které poskytne dostatek světla na práci a má dlouhou životnost.

Při stropním osvětlení myslete na to, že pokud ho využijete do garáže, kde jsou nízké stropy, budete mít osvětlenou pouze vrchní část auta, proto nezapomínejte i další typy osvětlení, abyste měli světlo všude.

Etablis par Lumi  Werkstatt 

Jako další svítidlo zvolte nástěnné světlo do garáže, které nasvítí regály a další důležité kouty v prostoru. Prakticky Vám poslouží světlo do garáže s čidlem.

A jakou zvolitbarvu světka? Barva světla do dílny je jen na Vás. Nejčastěji však technická svítidla najdete v barvách bílé a černé.

LED světlo do garáže . LED světlo do dílny       Zářivkové svítidlo

LED světla do garáže s čidllem                      LED světlo do dílny                                     Zářivky do dílny     

Osvětlení pracovní plochy

Pro práci potřebujete pořádné pracovní světlo do dílny.

Praktické využití má přenosné světlo do dílny. Tyto přenosné lampy jsou skvělým řešením kamkoliv. Pokud máte problém se zásuvkou bude pro Vás ideální volbou světlo do garáže na baterie.

pexels-andrea-piacquadio-3855342  GarageImage1

Přenosné lampy jsou v různých provedeních, stačí si jen vybrat. U nás nepořídíte jen světla, do garáže se Vám taktéž bude hodit prodlužovací kabel na bubnu, kvíce v naší kategorii příslušenství do garáže.

 lampaLampa pracovní     LED svítilna     Prodlužovací kabel

Sejně tak Vám perfektně poslouží LED reflektory. Reflektory najdete nástěnné, stojací, s čidlem i na vysokém stojanu.

Pro inspiraci jsme Vám sem jich pár dali na ukázku.

lampaa LED přenosný reflektor          LED reflektor 100W

LED reflektor s vysokým stojanem                    LED reflektor 20W přenosný, nabjecí                     LED reflektor 100W

LED reflektory se hodí prakticky kamkoli do garáže či dílny. Jsou dostatečně silné a mají vysokou životnost.

LED reflektor 150W Reflektor se stativem       LED reflektorr 3éWW...

 LED reflektor 150W                                            LED reflektor 30W se senzorem                 LED reflektor se stativem

 

Osvětlení průmyslových hal

Pokud potřebujete osvětlit průmyslovou halu nebo větší sklad volte technická větší svítidla s vysokým výkonem.

Zářivkové trubice jsou i skvělou variantou do průmyslových hal. Zářivkové LED trubice Vám uspoří energii a budou poskytovat dostatek světla.

Průmyslové svítidlo high_bay

Do hal a skladů můžete použít stropní technická průmslová světla. Pro inspiraci tu pro Vás máme menší výber několika z nich.

Osvětlení takto velkých prostorů bývá zpravidla o dost náročnější, než světlo do garáže či dílny. V obou případech se neváhejte na nás obrátit, rádi Vám sestavíme návrh na míru dle Vašich požadavků, zařídit můžeme i montáž.

solight-linear-high-bay-100w-13000lm-30x70-philips-lumileds-meanwell-driver-5000k   Průmyslové svítidlo do hal     Libra

LED lineární průmyslové svítidlo                        LED půmyslové svítidlo                     Prachotěsné zářivkové svítidlo LIBRA 2

Svítidla do skladových prostor mají svá přesná specifika a musí mít speciální vyzařovací charakteristiku, aby mohla být mezi regály ve výškách a přitom byla dodržena osvětlenost i ve spodních regálech dle normy. Proto je vždy lepší se poradit s odborníkem.

fabrik

U technických svítidel si vždy dejte pozor na to, aby splňovalo veškeré předpisy a certifikace, které musí mít. Stejně tak si dejte pozor na nekvalitní čínské napodobeniny, které budou lákat cenou, ale funkčností a bezpečností nikoliv.

Nakupujte s DOPRAVOU ZDARMA nad 800,-Kč!

Váš tým LUXO.cz