Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Vybíráme technické svítidlo do hal a dílen

Článků o tom, jak vybrat vhodné osvětlení do kuchyně nebo koupelny již bylo napsáno nespočet. Málokdo se ale zaměřuje na technická svítidla.

high_bay GarageImage1 Technické 2

Technická svítidla jsou ale pro běžný život naprosto nepostradatelná. Dostatečné osvětlení je tak třeba mít nejen doma a v okolí domu, ale také v garážích, dílnách anebo průmyslových halách. Jak takové technické svítidlo vybírat? Tady je pár tipů.

Jiné světlo do domu, jiné do haly

Technická svítidla by měla být v první řadě odolná vůči poškození. Bezpečnostní podmínky na pracovištích jsou stále přísnější, proto jsou kladeny stále vyšší nároky také na odpovídající technické osvětlení. Je tak potřeba uvědomit si, že běžně dostupná svítidla, která můžete umístit do bytu či domu, se do průmyslových a komerčních prostor jednoduše nehodí. Technická svítidla totiž musí splňovat několik základních parametrů. Opatřena by měla být také odpovídajícími certifikáty.

 Technické   Technické závěsné

Stupeň krytí je základ

Při výběru vhodného technického svítidla se zaměřte zejména na jeho stupeň krytí. Stupeň krytí se označuje zkratkou IP. V tomto případě jsou vždy uvedeny 2 číslice. První číslice označuje stupeň ochrany svítidla proti prachu a pevným částem, druhá označuje odolnost svítidla proti vodě. Čím vyšší číslo, tím vyšší stupeň ochrany. Při výběru vhodného technického svítidla sázejte na to, které má stupeň krytí alespoň 44 (ochrana proti stříkající vodě a proti tělesům o průměru 1 mm a větším). V ideálním případě ale volte světla s krytím IP 65 (ochrana proti tryskající vodě, svítidla jsou prachotěsná) anebo 67 (ochrana proti účinkům dočasného ponoření do vody, svítidla jsou prachotěsná).

Technické průmyslové      Technický reflektor

Pozor na certifikace

Pokud narazíte na nabídku technického svítidla, která slibuje nejkvalitnější materiály, dlouhou životnost a naopak nízkou cenu, zbystřete. Pravděpodobně v tomto případě půjde o nekvalitní čínskou napodobeninu, která může být dokonce nebezpečná. Pracovní světlo by mělo mít certifikáty EU o elektrické bezpečnosti (CE-EMC), elektromagnetické kompatibilitě (CE-LVD) a o odpadech (CE RoHS).

Technické benzínka      Tehcnické...

Váš tým LUXO.cz