Úvod / Aktuality / Budiž světlo! Při výběru osvětlení obývacího pokoje se držte následujících rad
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Navštivte náš showroom:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 3000,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru       

Budiž světlo! Při výběru osvětlení obývacího pokoje se držte následujících rad

Budiž světlo! Při výběru osvětlení obývacího pokoje se držte následujících rad - Luxo.cz    Ačkoli se to na první pohled nezdá, výběr vhodného osvětlení do obýváku nám může dát pořádně zabrat.
Luxo

Drtivá většina z nás se dívá v první řadě na to, jak bude nové světlo v místnosti vypadat. Mnohem důležitější, než jeho samotný vzhled a design je umístění a zdroj. Světlo do obývacího pokoje bychom měli vybírat dle aktivity, které se tady chceme věnovat. Jiné bude osvětlení k četbě oblíbené knihy, jiné světlo budeme potřebovat při šití anebo vyšívání.

Nesázejte na jediné svítidlo

Dávno pryč jsou doby, kdy jsme byli odkázáni na jediný zdroj světla v místnosti. Dnes si můžeme zvolit světlo stropní, nástěnné, stolní anebo stojací lampičku, bodová světla či další designové vychytávky. Nutno podotknout, že jednotlivá světla se hodí pro různé typy aktivit. V místnosti by mělo převládat jedno hlavní – centrální stropní svítidlo, chcete-li lustr, který by měly žádaně doplňovat nejrůznější lampy anebo svítidla nástěnná.

Různá intenzita pro náladu

Atmosféra je v místnosti velice důležitá. Pokud tady rádi lenošíte, čtete si oblíbenou knihu anebo sledujete televizní pořady, měli byste volit světla s nastavitelnou intenzitou. Tedy třeba taková, která mají možnost stmívání. Anebo u lampiček do obýváku vsaďte na stínítka. Zajímavá jsou také světla s pohyblivými rameny, možností natáčení a podobně.

Nepřepalte to

Pamatujte, že pro relaxaci stačí méně světla (cca do 400 lumenů), což je zhruba jedna 40W žárovka. Pokud v místnosti potřebujete pracovat, pak se neobejdete alespoň bez 60W žárovky. A jak je na tom samotné centrální svítidlo? To by mělo mít silný zdroj, tedy více než 900 lumenů, což je ekvivalent 75W žárovky.

Design neopomíjejte

Pokud jste vyřešili vše výše zmíněné, je na čase začít řešit samotný design svítidla. V naší nabídce naleznete svítidla do obývacího pokoje v mnoha atraktivních variantách. Vybírat si můžete světla dle materiálového provedení (sklo, kov, dřevo, plast, textil), barvy (zlatá, stříbrná, černá, bílá) anebo tvaru (hranatá, kulatá). Konkrétní výběr vždy přizpůsobte ostatnímu vybavení pokoje a držte se zlatého pravidla, které říká, že méně znamená více.

©2016 luxo.cz