Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Jak vybrat lustr podle trendů podzimu 2019

Dekorativní svítidla co mají styl.

Podzimní trendy - hnědá, béžová, žlutá nebo tmavě zelená? NOVINKY ze světa svítidel pro podzim 2019

Podzimní trendy se odráží i ve svítidlech. Výrobci dodali svítidlům více geometrických tvarů, rozšířili se nabídky ve Vintage stylu a přírodních materiálech. V jednoduchosti je krása, přesvědčte se sami.

Lustr Eglo Clevedon   Lustr Ideal Lux Disco

Pokud zvažujete nákup nového lustru a nevíte, jaký máte vybrat, nejste si jistý v rozměru a svítivosti, přečtěte si těchto několik rad.

1. Vždy se zaměřte na využití svítidla a do jaké místnosti bude instalován. Je za potřebí vzít v potaz velikost místnosti a výšky stropů, jiná velikost svítidla bude vhodná do haly s vysokým stropem 6m a jiná do obývacího pokoje s výškou 2,5m. Dalším aspektem, který zvážit je zda svítidlo svítí všesměrově nebo má difuzor či látku, která brání svitu a směruje svit pouze dolů.

Lustr Redo Joyjpg  Lustr Ideal Lux Ampolla

2. LED svítidlo nebo na žárovky? Pokud volíte svítidlo závěsné a líbí se vám dekorativní LED žárovky, nemůžete šlápnout vedle. Většina lustrů pro hlavní osvětlení má patice E27, zde máte velký výběr v RETRO žárovkách i s velkými výkony, které vám dostatečně nasvítí i velký prostor. Lustry můžete i podle výkonu volit jednoramenné i víceramenné pro rozptýlení světla. LED lustry jsou vyráběny v moderním provedení, LED technologie se využívá pro tenké linie a všude tam, kde není možné aplikovat patice pro žárovku. LED závěsné lampy s integrovanými čipy, tak můžou být oválné nebo v netradičních tvarech.

Retro žárovka   Závěslo světlo 3

3. Jaký materiál zvolit? Vede neutralita a udržitelnost tvarů i barev. Svítidla začínají být velkou součástí každého interiéru a není dobré to podcenit. Velkým trendem je elegantní minimalismus. Proč ho chtít ?

  • A/ Čistota, vše je účelové a dobře se kombinuje s jinými styly i nábytkem.
  • B/ Bezúdržbovost. Materiály jako plast, sklo a keramika jsou méně náročné na údržbu. Z přírodních materiálů dominuje dřevo, bambus, ratan a recyklované sklo. Barvy, které patří jasně k podzimu jsou vhodné i pro doladění interiéru. Zakomponovat můžete teplejší odstíny žárovek do lustrů i lampiček. Použití různých dekorů a barev retro žárovek rozzáří chmurnou podzimní náladu. Volte jistě zemité barvy svítidel a lampiček, jako hnědá, okrová, béžová a tmavě zelená. Místo zlata a stříbra měď a mosaz s patinou.

SKLO v různých odstínech a opálové sklo má v trendech zelenou!

Lustr Redo Slag  Lustr Redo Waki

Lustr Vuelta Redo   Lustr Azzardo Diana

4. Co takhle zpět k 80. Létům. Líbí se vám starší nábytek i svítidla, máte doma nějaké kousky a potřebujete doladit interiér?

5. Svítidla  jako z tovární haly, industriální styl - proč ne. Industriální trend v interiéru je vhodný pro větší prostory a vyžaduje dávku kreativity. Svítidla pro tento styl můžou být  plechová nebo betonová  a volí se spíše tmanší barvy. Cihlové zdi mohou nasvítit například reflektory. Doplňky můžou být trubky, kladky a jiná nářadí i z těchto součástí můžou být vhodná svítidla, jako lampičky a lampy.

Lustr Nordlux Angle Lustr Nordlux Adrian

Váš tým LUXO.cz