Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Jak vyrobit svítidlo z textilního kabelu?

Výroba svítidla – jak na to. Níže jsme popsali postupy a rady na co si dát pozor a co zvážit při výrobě svítidla.

Textilní kabel proč ne? Je libo designové svítidlo nebo netradiční či nějakou klasiku? Z textilních kabelů se dá vyrobit vše podle Vaší fantazie.

Závěsné světlo Cindy Závěsné světlo Cable          

Vyzkoušejte svítidlo z textilních kabelů, jehož výroba není vůbec pracná a přesto je svítidlo plnohodnotným doplňkem interiéru a svítí podle potřeby.

U nás zakoupíte textilní kabel v metráži dle potřeby. Je potřeba počítat s průvěsy nebo omotávkami. Textilní kabely jsou k dostání v různých barvách, dekorech a průměrech. Některé obsahují baldachýny a svorky a některé mají i různá volitelná příslušenství.

1. Zvolte správný průměr textilního kabelu

Nestačí jen vybrat barvu, ale musíte správně zvolit průřez kabelem. V nabídce jsou průměry 2x0,75 a 3x0,75mm2.

Barva textilních kabelů

2x0,75 – znamená, že kabel obsahuje 2 vodiče, žíly a 0,75 je průřez vodičem.

KONSTRUKCE

  • 1. Měděný vodič lanovaný, třída 5
  • 2. PVC izolace
  • 3. PVC plášť
  • 4. Opletení textilní Jmenovité napětí: 300/500 V Dovolená provozní teplota: min. -25 °C max. +70 °C Barva pláště: Bílá Barva vodičů: 1 x hnědý + 1 x modrý

Průřez vodičů: 0,75 mm2 , Průměr kabelu: 5 mm Průměr včetně opletení: 5,4 mm

3x0,75mm2 silový kabel k pohyblivým přívodům

KONSTRUKCE

  • 1. Měděný vodič lanovaný, třída 5
  • 2. PVC izolace
  • 3. PVC plášť
  • 4. Opletení textilní Jmenovité napětí: 300/500 V Dovolená provozní teplota: min. -25 °C max. +70 °C Barva pláště: Bílá Barva vodičů: 1 x hnědý + 1 x modrý + 1 x zeleno-žlutý Průřez vodičů: 0,75 mm2 Průměr kabelu: 5,5 mm Průměr včetně opletení: 5,9 mm.

2. Barva kabelu a jak sladit s interiérem

V naší nabídce máme velký výběr barevných textilních kabelů od základní černé, bílé, hnědé módní zelené, ale i pastelové. Zajímavým dekorem jsou ZIGZAG motiv, který ve spojení s doplňky vytvoří retro svítidlo. Netradiční je speciální reflexní kabel, který při nasvícení vydrží ještě dlouho poskytovat dekorativní osvětlení.

Zajímavou novinkou je kabel tvarovatelný, který udrží dle váhy požadovaný tvar a dají se sním vytvořit zajímavé aplikace. Pokud si nejste jisti barvou na našem showroomu si můžete zapůjčit vzorník všech kabelů.

Barva kabelů

3. Jak zvolit příslušenství?

Pokud svítidlo zavěšujete na strop, můžete zvolit stropní krytku - baldachýn v různých dekorech jako patina, Vintage, mosaz a zvolit jedno až 20 otvorů. Aby bylo vše funkční a perfektní musíte zvolit dle libosti stropní krytku, objímku pro žárovku, vypínač, svorník, zástrčku, lustrháčky a další příslušenství k zavěšení. Některá svítidla můžou být těžká, proto je nezbytné zajistit dostatečnou pevnost pomocí stropního háčku a závěsu. Asi nejběžnějším druhem závěsu je plastový či kovový profil se třemi otvory. Dvěma otvory se protáhne kabel a třetím se lustr zavěsí na háček. Pokud si nejste jisti správným výběrem, kontaktujte nás a my podle Vašich představ vyhotovíme nabídku celé sestavy.

Barva objímek      

4. Kvalita a bezpečnost na prvním místě!

Výroba svítidla není nějak složitá, přesto musíte dodržet základní principy s elektrikou. Pokud si nejste jisti, nemáte oprávnění svěřte zapojení odbornému elektrikáři. V naší nabídce naleznete pouze kvalitní kabely, které splňují bezpečnostní vlastnosti jako jsou mechanické opotřebení, tepelné i požární odolnosti. Kabely jsou vhodné pro výrobu lustrů, lampiček i třeba historických svítidel. Kabely jsou vyráběny českou firmou Bohemia-design a jde o český výrobek.    

5. Jaké žárovky zvolit?

Do textilních kabelů můžete zvolit LED žárovky dle libosti a vybírat tak podle toho, jakou intenzitu potřebujete, tedy se zaměřit, zda potřebujete nahradit 40W, 60W nebo 100W klasickou žárovku. Vhodné jsou retro žárovky, které můžou být i zbarvené do hněda a vynikne tak vlákno. Širokou nabídku LED žárovek naleznete u nás.

Žárovka  Retro žárovka 2

6. Nejprodávanější sestava - příklad: 2m černého kabelu - Baldachýn plochý - Objímka - Svorník Retro žárovka - Lustr háček s hmoždinkou

Závěsné Notti Nordlux   

7. Použít již hotová svítidla – někteří výrobci vyrábí svítidla, která mají stropní krytku, závit a kabel, vy se tak vyhnete kompletaci.

K inspiraci Vám poslouží několik fotek hotových svítidel:

Závěsné Hang Nordlux Globo kabel

 Geometrické tvary z textilního kabelu, nic není nemožné.

Závěsný kabel Kombix 3      Závěsné Funk Nordlux 

Váš tým LUXO.cz