Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Světelná inspirace pro letošní Vánoce

sklenene_koule_cmsico   dreveny_svicen   venkovni_rampouchy

Nalaďte si skvělou vánoční atmosféru se správným osvětlením. Jak ji připravit? V tomto textu naleznete rady a nápady, jak si vytvořit tu nejlepší světelnou pohodu.

1. Materiály a barvy letošních Vánoc

Letošním Vánocům vévodí přírodní materiály jako je dřevo, sklo či ratan. Jednoduché tvary, které jsou spjaty se svátky - kuličky a hvězdičky. Barva něžná, nevinná bílá. Bílé dekorace Vám přinesou eleganci a čistotu do Vašich domácností. Při plánování nákupu vánočních světélek byste si měli prostor představit, vědět jaké barvy a tvary použijete a zkombinujete a jak je budete zapojovat.

   Svítící pyramida  Hvězdaa

Pro domácí osvětlení můžete zvolit světélka či světelné řetězy s IP20 krytím. Světelné řetězy můžete použít na vánoční stromek i jím ozdobit třeba ložnici. LED světelné řetězy mají minimální spotřebu energie, takže můžou svítit celou noc.

2. Barva světla u vánočních světélek - jakou zvolit?

Barva světla u řetězů i všech vánočních dekorací je důležitá a nesmíme ji opomenout. Pokud máte rádi relaxační světlo a teplé tóny barev, zvolte barvu světla Teplá bílá, která svítí více do žluta. Tato barva se uvádí jako teplá bílá a má hodnotu okolo 2700K. Pokud patříte mezi typy lidí, co dají přednost studené bílé, pak je označení světla Studená - někdy cool white. Hodnota je okolo 6000K. Nemusíte se bát i tato barva je pořád trendy. 

 barva_svetla_studena   barva_svetla_tepla             

Studená bílá nebo teplá bílá? Barva světla v tuto chvíli nemá vliv na svítivost, jde spíše o Váš pocit a jak se vám dané světlo líbí.

Frčí také ledové rampouchy, kapky i vločky.

Rampouchy  Hvzědičky

3. Vede minimalismus a jednoduchost

I v této kategorii vánočních dekorací vede minimalismus a lehkost. Ozdoby a vánoční dekorace musí působit svěže. Docílíte toho můžete např. s řetízky na baterie omotané okolo květináče. Bavlněnými LED řetězy pověšenými u okna. Malými řetízky s hvězdičkami vložené do skleněné mísy.

bavlnene_koule_1     Dřevěný strom  
        

4. Venkovní světelná paráda

Světlo okolo domu či na venkovních stromech vytvoříte LED světelnými řetězy s IP krytím 44. Světelné řetězy patří mezi takovou klasiku v nasvícení Vánoc, mají řadu funkcí, časovače a jsou v různých barvách světla. Od teplé bílé až po studenou barvu světla. Dalším hitem můžou být nasvícené tvary v zahradě, stromky, lampióny.

Rampouchy 2  led rgb kuličky

Pokud máte vlastní zkušenost s LED pásky, můžete zvolit i osvětlení s nimi. Pro venkovní aplikace musíte použít LED pásy s IP krytím 65. Vytvoříte tak dekorace podle vlastních představ a snů.     

5. Jednoduchým a praktickým řešením jsou světelné lucerny, které můžou dělat parádu v zahradě celoročně. Jako LED světelné dekorace můžou posloužit i různé světelné tvary, které rozzáří balkón či terasu.

94169mi01  led_svetelka_zahrada

5. Příslušenství a jak je zapojit?

Pro interiérové aplikace nepotřebujete zásah elektrikáře. Pokud použijete kvalitní světélka certifikovaná do zásuvek nebo celé sestavy pásů. Pokud vám nebude stačit kabeláž od výrobce, můžete zakoupit prodlužovací kabely s přepěťovou ochranou. Často využívaným prvkem je časovač, který vám rozsvítí světélka podle Vašeho nastavení.            

Též spousta světélek a dekorací, které jsou na baterie, nemají baterie součástí dodávky a je potřeba je zakoupit. Můžete zvolit kvalitní dobíjecí baterie.

vanocni_drevene_hvezdicky  drevena_hvetda_na stromu

Pro venkovní aplikace je zapotřebí promyšlená příprava. Ke světélkům musíte přivést proud - 230v, většina je na 230V. K tomu Vám pomůžou venkovní sloupky se zásuvkami nebo venkovní kabelové bubny s IP44. Pro propojení je dobré využít spojovacích venkovních konektorů.

dekorace.2

Váš tým LUXO.cz