Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Zabezpečte svoji chalupu včas!

img.obrazky.cz_cmsico Nečekejte až vás zloděj překvapí, bezpečnostní prvky Vás nezrujnují!

V tuto chvíli řada chalupářů opouští své chaloupky a chaty, vypne vodu, uzavře okenice případně odveze hodnotné věci a opouští na 4 měsíce celý tento objekt.

Na řadu přichází bezdomovci, kteří často hledají příbytky na přespání nebo lupiči, kteří si chatu vyberou a vyloupí ji. I když si člověk říká, že nic drahého v chatě nenechá, tito zloději způsobí alespoň škodu rozbitím oken, dveří, plotu apod. a to není vůbec levná záležitost.

Čtyři objekty z pěti jsou zabezpečeny špatně - vyšlo v průzkumu MVCR.

Poradíme na co si dát pozor a co je pro zloděje překážka nebo který systém Vás rychle upozorní.

Brány a ploty

Brána a plot je prvním stupněm zabezpečení. Pokud jsou vyšší a zloději je musí namáhavě přelézat, pak si to spíš rozmyslí a půjdou tam, kde to půjde jednodušeji. Přelézat i s lupem není úplně komfortní, takže raději zvolí přímější cestu – přes branku a bránu. Ani ty by tak neměly mít nejjednodušší zámky, které lze snadno vylomit.

Dalším překonáním překážky může být - LED reflektor s pohybovým čidlem - ten se při pohybu rozsvítí a zloděj se může leknout a utéci. Máme osobně vyzkoušeno, bohužel si vybral sousední chalupu.

Nástěn

Jak zjistíte, že se Vám někdo pohybuje po pozemku či zahradě? Překvapte ho FOTOPASTÍ s rozšířenými funkcemi např.  zaznamená pohyb na SD kartu a pokud do zařízení vložíte SIM kartu, tak je schopna obraz zaslat na mobilní telefon v době pohybu na pozemku. Montáž fotopasti je opravdu jednoduchá s použitím stahovacích pásků.

Uplatnění je široké a výhodou je možnost měnit stanoviště, přemísťovat fotopasti, jak potřebujete.

fotopasti

Dveře

Především je nutné pořídit certifikované bezpečnostní dveře, které odpovídají třetí nebo čtvrté bezpečnostní třídě. Odpovídají totiž jasně definovaným požadavkům pojišťoven.

„Kvalitní bezpečnostní dveře jsou vždy tuhé kovové konstrukce, s celoplošným krytím plechem, ocelovou kostrou a rozvorovým systémem. Dveře jsou obvykle zajištěny v deseti až dvaceti bodech a jsou vybaveny kvalitní bezpečnostní vložkou odolnou proti odvrtání, vyhmatání planžetou, vibračním planžetám.

Zde múžeme doporučit použít i dveřní senzor či okenní senzor - Dveřní/okenní senzor 2D05 je kompatibilní se zabezpečovacím systémem 2D01. Pracuje dobře s jakýmikoli dveřmi a okny. Při spuštění alarmu je zaslán signál třena na váš mobil či bezpečnostní agenturu. 

Dalším vhodným systémem, který Vám umožní  nejen odposlech v místnosti - je Bezdrátový GSM Alarm

GSM

Bezdrátový GSM alarm při narušení hlídaných prostor prozvoní a odešle SMS zprávu až na 3 telefonní čísla. Sada hlavní GSM jednotka s PIR čidlem 1x externí siréna 1x okenní/dveřní čidlo 2x dálkový ovladač. 

Z ohromné nabídky doporučujeme především vybírat tak, abyste pokryli co nejexponovanější místa, kudy by se mohli zloději do domu dostat. Pokrývat nesmyslně schody nebo zádveří za bezpečnostními dveřmi vás vyjde draho. Zloděj si vybere zcela jednoznačně nejsnazší cestu a ta nepůjde přes bezpečnostní ocelové dveře. 

Naše společnost se zabývá návrhy a montáží vhodných zabezpečovacích systémů, proto v případě dotazů se neváhejte na nás obrátit.

Váš tým LUXO.cz