Chystáte se na osvětlení balkonu či terasy? Několik rad a možností najdete zde.

Několik rad jak postupovat při výběru osvětlení pod pergolou či na terase.

TERASA        BALKON  

PERGOLA

Blíží se letní sezóna, grilování na terase je v plném proudu a vy řešíte jaké osvětlení zvolit, přidat nebo doplnit?

Dobré je mít vše dopředu naplánované a přemýšlet o osvětlení již při montáži terasy či pergoly.  Honí se vám hlavou: budou mi stačit nástěnné lampičky na zdi pod pergolou? Bude dostačující osvětlení na jídelním stole? A co takhle schody, které vedou z terasy?

Využijte těchto pár rad.

1. Důležité kritérium pro každý výběr venkovního svítidla je jeho IP krytí, tj. odolnost proti vodě. Pokud bude svítidlo pod zastřešením postačí krytí IP44 a vyšší. Pokud bude svítidlo vystaveno trvalému dešti v zahradě je ideální, aby svítidlo mělo IP krytí min 54. Ponořené do vody ve fontáně či bazénku musí mít IP68.

2. Svítidla na terase a pod pergolou mohou být, jak nástěnná, tak závěsná. Pokud máte dostatek místa nad stolem zvolte závěsná svítidla. Někdo dá přednost starobylým venkovním lucernám někdo moderním venkovním svítidlům. Designů a zpracování je mnoho. Barvu světla můžete zvolit teplou bílou okolo 2700 -3000K a ti z Vás, kteří preferují studenější barvu světla volte 4000K- 6000.

SOLE                VULCAN                    

FLAT   RENDL_1

3. Pokud Vám chybí vývody elektriky a nevíte si rady co dál, poradíme. Vyzkoušejte osvětlení přenosné na 12 i 24V, na baterii. Takto jsou k dispozici svítidla závěsná, lampy i LED pásky. Co takhle svítidla přenosná?

 NURUjpg     PŘENOSNÉ

Doporučujeme osvětlit schody vedoucí z terasy napojená např. na soumraková čidla či čidla pohybu.

  ZAMEL SCHODIŠTĚ                             TIVOLA

4. V zahradě najdou svá uplatnění i svítidla na solární energii, nepotřebujte tedy řešit přívodní kabel ke svítidlu.

 SOLÁRNÍ                 solární 2_2

5. Všechna venkovní svítidla můžete ovládat přes aplikaci v mobilu ZAMEL. Ta umí ovládat i el. zásuvky, otvírat vrata či okenní rolety. Pokud chcete více k této aplikaci, kontaktujte nás.

6. Všechna venkovní svítidla můžou být napojena na soumraková či pohybová čidla, usnadní vám život a nejsou cenově náročná.

Váš tým LUXO.cz

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení