Dárek ke každé objednávce nad 1500,-Kč

Jak vybrat svítidlo do kuchyně

Rady, nápady a inspirace pro osvětlení každé kuchyně.

 ÚVOD  ÚVOD_1

Kuchyň je jedna z nejdůležitějších místností v domácnosti, nepodceňujte ten správný výběr světel.  Trávíme v ní hodně času, často je součástí obývacího pokoje a celkově centrem domácího dění v případě oslav a rodinných sešlostí, proto vybírejme i svítidla s pečlivostí. Svítidla musí být plně funkční a poskytovat dostatek světla pro práci, nestačí jen osvětlení pod kuchyňskou linkou.

Vzhledem k tomu, že je tato místnost určena, jak k práci, tak často i k zasednutí k večeři nebo relaxaci u kávy, při jejím rozložení se nesmí zapomínat ani na správně umístěná svítidla.

1. Hlavní světlo

HLAVNÍ    

STROP       PŘISAZENÉ 2

Již tradičně doporučujeme v každé místnosti hlavní bod svícení a je důležité to dodržet i v kuchyni. V kuchyni to může být přisazené svítidlo u stropu, nebo několik bodových světel mezi kuchyňskou linkou a jídelním stolem. Ideální světlený zdroj pro centrální osvětlení je teplý bílý, který působí příjemným a odpočinkovým dojmem.

Pokud vyberete z naší nabídky LED přisazených světel - většina je právě s teplotou barvy světla 2700 - 3000K nebo jsou také velice oblíbené svítidla s možností nastavení teploty viz obrázky níže.

PŘISAZENÉ            PŘISAZENÉ 3

2. Závěsný lustr nad jídelním stolem nebo barem

 ZÁVĚSNÉ       NAHOŘE

                             NAHOŘE 2

Pokud se jedná o klasickou závěsnou lampu, která svítí takzvaně bodově dolů, pak je velmi důležité rozmyslet si, kam ji v místnosti umístit, protože její soustředěný paprsek světla dobře neposvítí na tmavé kouty ani kuchyňskou desku. Lampu je dobré umístit nad jídelní stůl. Myslete na to již při rekontrukci a vyveďte vhodně kabel pro základnu.

3. Osvětlení pod kuchyňskou linkou - osvětlení pracovní plochy

Zde můžete vybírat z variant hotových podlinkových svítidel, některé jsou v různých délkách od 30cm, 60cm, 90cm a dají se propojovat. Mají vypínače na svítidle. Některé jsou vybaveny senzory pohybu a usnadňují tak vypínání.

LINKA   LINKA 2

Další možností jsou LED pásky a hliníkové profily, které se dají upravit na míru, zafrézovat do kuchyňské linky, přidat různé stmívače a vypínače.

 LED pásek

Rádi Vám zkompletujeme nabídku, profily i LED pásky připravíme k instalaci se zdroji i kabely.

Nad jídelní stoly doporučujeme zvolit raději dekorativní svítidla, která zkrášlý a pozvednou Váš interiér. Pro inspiraci zhlédněte fotky níže.

ZÁVĚSNÉ 2   DEKORKjpg

 DEKORKA

 

       ZÁVĚSNÉ 3     DEKORKAA                              

Váš tým LUXO.cz

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení