Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Jak vybrat svítidlo do kuchyně

Rady, nápady a inspirace pro osvětlení každé kuchyně.

 ÚVOD  ÚVOD_1

Kuchyň je jedna z nejdůležitějších místností v domácnosti, nepodceňujte ten správný výběr světel.  Trávíme v ní hodně času, často je součástí obývacího pokoje a celkově centrem domácího dění v případě oslav a rodinných sešlostí, proto vybírejme i svítidla s pečlivostí. Svítidla musí být plně funkční a poskytovat dostatek světla pro práci, nestačí jen osvětlení pod kuchyňskou linkou.

Vzhledem k tomu, že je tato místnost určena, jak k práci, tak často i k zasednutí k večeři nebo relaxaci u kávy, při jejím rozložení se nesmí zapomínat ani na správně umístěná svítidla.

1. Hlavní světlo

HLAVNÍ    

STROP       PŘISAZENÉ 2

Již tradičně doporučujeme v každé místnosti hlavní bod svícení a je důležité to dodržet i v kuchyni. V kuchyni to může být přisazené svítidlo u stropu, nebo několik bodových světel mezi kuchyňskou linkou a jídelním stolem. Ideální světlený zdroj pro centrální osvětlení je teplý bílý, který působí příjemným a odpočinkovým dojmem.

Pokud vyberete z naší nabídky LED přisazených světel - většina je právě s teplotou barvy světla 2700 - 3000K nebo jsou také velice oblíbené svítidla s možností nastavení teploty viz obrázky níže.

PŘISAZENÉ            PŘISAZENÉ 3

2. Závěsný lustr nad jídelním stolem nebo barem

 ZÁVĚSNÉ       NAHOŘE

                             NAHOŘE 2

Pokud se jedná o klasickou závěsnou lampu, která svítí takzvaně bodově dolů, pak je velmi důležité rozmyslet si, kam ji v místnosti umístit, protože její soustředěný paprsek světla dobře neposvítí na tmavé kouty ani kuchyňskou desku. Lampu je dobré umístit nad jídelní stůl. Myslete na to již při rekontrukci a vyveďte vhodně kabel pro základnu.

3. Osvětlení pod kuchyňskou linkou - osvětlení pracovní plochy

Zde můžete vybírat z variant hotových podlinkových svítidel, některé jsou v různých délkách od 30cm, 60cm, 90cm a dají se propojovat. Mají vypínače na svítidle. Některé jsou vybaveny senzory pohybu a usnadňují tak vypínání.

LINKA   LINKA 2

Další možností jsou LED pásky a hliníkové profily, které se dají upravit na míru, zafrézovat do kuchyňské linky, přidat různé stmívače a vypínače.

 LED pásek

Rádi Vám zkompletujeme nabídku, profily i LED pásky připravíme k instalaci se zdroji i kabely.

Nad jídelní stoly doporučujeme zvolit raději dekorativní svítidla, která zkrášlý a pozvednou Váš interiér. Pro inspiraci zhlédněte fotky níže.

ZÁVĚSNÉ 2   DEKORKjpg

 DEKORKA

 

       ZÁVĚSNÉ 3     DEKORKAA                              

Váš tým LUXO.cz