Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Jaká jsou vhodná svítidla pro zahradní kuchyň a pergolu?

Hurá na letní grilování s posezením. Jaká svítidla jsou ta správná?

  ÚVO    Stolní

Zahradní kuchyň nebo pergola, jaké světlo je to správné?

Začínají být hezké teplé večery, kdy se dá pod pergolou posedět a ugrilovat i nějaký oběd či večeři. V posledních letech zažívají velký boom i stavba venkovních kuchyní, kde máte možnost uvařit plnohodnotný chod, ugrilovat nebo doudit maso. S přáteli nebo rodinou pak posedět ve venkovním gauči a relaxovat. K relaxaci i práci je potřeba odpovídají osvětlení. Je dobré přemýšlet i na přívodu el. energie 230V, aby tak osvětlení bylo plnohodnotné.

1. Svítidla pro tyto prostory musí splňovat hlavně parametry venkovního svítidla, ikdyž máte stříšku nebo nějakou zástěnu. Svítidla musí mít min IP44, tak splňují ochranu proti vniknutí vlhka.

  Stojacíjpg   Nástěmn

2. Typy svítidel je důležité vybrat podle toho , kde světlo potřebujete nejvíce. Počítejte s dostatečným osvětlením nad kuchyňskou venkovní linkou, kde připravujete maso, zeleninu a jídlo servírujete. Nad 1,5-2 m stolem Vám poslouží LED žárovka okolo 10W nebo svítidlo s náhradou za 60W klasickou žárovku. Můžete použít i vyrobené svítidlo s lišty a LED pásku.
                    

3. Doporučuji svítidlo, které můžete zavěsit nad stůl anebo nasměrovat na pracovní plochu. Venkovní zavěšená svítidla působí retro dojmem, většinou jsou ve tvarech luceren.

Závěsné

 

4. Fasádní svítidla jsou vhodná, pokud poskytují plošné světlo do prostoru, ne pouze dekorační světlo v paprskách, které vede po fasádě. Pokud použijete ve venkovním fasádním svítidle výkonnou žárovku okolo 12-15W LED, budete mít všude dostatek světla. Můžete použít venkovní moderní svítidla i lucerny.

 Nástěn    Nástěnné                                                        

5. Do zahradních kuchyní a ke grilování můžete použít i RETRO venkovní, industriální svítidla jako jsou třeba LED reflektory na stojánku apod.

REFLEKTORR    reflektor

6. V zahradních altánech využijete i jednoduché světelné řetězy, ale nejlépe na LED žárovky, které dostatečně svítí. Řada světelných řetězů jsou pouze pro dekorace a pak Vám nezbude než opět shánět plnohodnotné svítidlo. My Vám však pomůžeme vybrat správně.

Závěsné   ŘETĚZ
              

7. Po dobré večeři přichází posezení a RELAX, zde přijde vhod i možnost ztlumit stávající osvětlení nebo přepnout do režimu extra teplého světla.

     STMÍVATELVARIABILNÍ

8. Po odchodu známých musíme vše uklidit, sesbírat nádobí a odnést. Zde nezapomeňte, že opět potřebujete pořádně vidět a mít tak dostatek světla pro úklid, k tomu přispěje hlavní svítidlo třeba právě nad jídelním stolem nebo pořádné osvětlení alespoň se 100W žárovkou :)

Závěs_1    NAS

 Váš tým LUXO.cz