10% SLEVA na objednávku nad 20 000,- HNED v košíku.

Svítidla do kuchyně podle Feng Shui

kuchyn_feng_shui   Zařiďte si kuchyň a jídelnu podle čínské filosofie Feng Shui

Filosofie vztahu člověka s uspořádáním jeho prostoru to je Feng Shui. Nabídneme Vám pár rad, jaké osvětlení zvolit a čeho se vyvarovat pro zachování těchto zásad.

 

1. Osvětlení podle Feng shui je dodržet pravidelnost a symetrii. Proto byste měli svítidlo v kuchyni vycentrovat doprostřed místnosti. Vyvarujte se ostrým hranám na světlu a nebo ho nasměrujte ke stropu, ostré hrany působí jako ostré šípy a nasměrované proti člověku budou člověka ohrožovat.

jidelni_stul         kuchyn_feng_svetla_tlumena

 

2. V kuchyni může být několik úrovní osvětlení, aby světlo ze svítidla  bylo prostorné a nějak neobtěžovalo či jste si nestínili. Doporučujeme osvítit samostatně pracovní plochu pod kuchyňskou linkou podlinkovým svítidlem. Dále doplnit svítidla jako lustry nad jídelní stůl a centrální svítidlo v kuchyni.

3. Pozor na velikost svítidla. Pokud se rozhodnete pro těžký a velký lustr neměl by pod ním být stůl ani postel či židle. Lidé se obecně necítí dobře pokud jim nad hlavou visí něco těžkého, mysl se brání případnému ohrožení tedy zřícení předmětu a tím to přivolává. Svítidla by měla být úměrná prostoru jídelny i kuchyně.

4. Dobré je použít materiály a barvy klidné a přírodní. Vyvarujte se nekrytých žárovek, které oslňují a není příjemné se podívat do zářícího světla. Podle Feng Shui je lepší použít teplejší barvy světla s menší intenzitou a žárovky kryté difuzory či cylindry.

                                

5. Ke zvýšení prosperity Feng shui použijte v místnosti zrcadla, které mimo jiné opticky zvětší prostor a celou místnost rozzáří.