Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Svítidla do kuchyně podle Feng Shui

Zařiďte si kuchyň a jídelnu podle čínské filosofie Feng Shui  

 Závěsný lustr na stůl  bodova_svetla_kuchyn  zavesne_svitidlo_JOy

Filosofie vztahu člověka s uspořádáním jeho prostoru to je Feng Shui. Nabídneme Vám pár rad, jaké osvětlení zvolit a čeho se vyvarovat pro zachování těchto zásad.

1. Osvětlení podle Feng Shui je dodržet pravidelnost a symetrii. Proto byste měli svítidlo v kuchyni vycentrovat doprostřed místnosti. Vyvarujte se ostrým hranám na světlu a nebo ho nasměrujte ke stropu, ostré hrany působí jako ostré šípy a nasměrované proti člověku budou člověka ohrožovat.

                        jidelni_stul     kuchyn_feng_svetla_tlumena

2. V kuchyni může být několik úrovní osvětlení, aby světlo ze svítidla  bylo prostorné a nějak neobtěžovalo či jste si nestínili. Doporučujeme osvítit samostatně pracovní plochu pod kuchyňskou linkou podlinkovým svítidlem. Dále doplnit svítidla jako lustry nad jídelní stůl a centrální svítidlo v kuchyni.

Kuchyňská linka  Závěsný lustr

3. Pozor na velikost svítidla. Pokud se rozhodnete pro těžký a velký lustr neměl by pod ním být stůl ani postel či židle. Lidé se obecně necítí dobře pokud jim nad hlavou visí něco těžkého, mysl se brání případnému ohrožení tedy zřícení předmětu a tím to přivolává. Svítidla by měla být úměrná prostoru jídelny i kuchyně.

Stůl   Stropní světlo

4. Dobré je použít materiály a barvy klidné a přírodní. Vyvarujte se nekrytých žárovek, které oslňují a není příjemné se podívat do zářícího světla. Podle Feng Shui je lepší použít teplejší barvy světla s menší intenzitou a žárovky kryté difuzory či cylindry.

ZÁVĚS     lampicka_stojaci_drevo_1_ideallux                            

5. Ke zvýšení prosperity Feng shui použijte v místnosti zrcadla, které mimo jiné opticky zvětší prostor a celou místnost rozzáří. 

zrcadla zrcadlo_v jidelne jidelna_zrcadlo_kulate_1

Váš tým LUXO.cz