Dárek ke každé objednávce nad 1500,-Kč

Vybíráte LED pásky? Poradíme, na co se při výběru zaměřit

Jsou nesmírně moderní, v místnosti dokáží navodit příjemnou atmosféru, můžou hrát všemi barvami, jsou nenáročné na montáž a charakterizuje je dlouhá životnost. O čem je řeč? O LED páscích.

dotykovy_ovladac_schody(1)  svetla_kuchyne-blog_cmsico  linie

LED pásky jsou vlastně obyčejné LED diody, které jsou vsazeny do samolepícího ohebného pásku, na kterém jsou připájeny většinou SMD LED diody a odpory.

Díky materiálu jsou LED pásky skvěle ohebné a mají také další výhodu – jednoduše je můžete zkracovat anebo naopak prodlužovat. Pokud i vy chcete místnost ozvláštnit LED páskem, měli byste vědět, čemu věnovat při výběru pozornost.

Svítivost LED pásků

Základem úspěchu je dostatečná svítivost LED pásku. Na výběr máte LED pásky o svítivosti 350 lm/m, které se hodí spíše jako doplňkové anebo orientační světlo například pod schody. U svítivosti 850 lm/m opět uvažujte o LED páscích, které by plnily převážně funkci doplňkového světla. Svítivost LED pásků dosahujících hodnot 1250 lm/m je vhodná pro osvětlení pracovní plochy, stolu nebo všude tam, kde není vhodné instalovat klasická svítidla. Poslední kategorií jsou LED pásky se svítivostí 1960 lm/m, které nahrazují běžnou žárovku.

2  prifil_klusdesign_koupelna

Jaký stupeň krytí vybrat?

Obecně můžete volit mezi LED pásky bez silikonového krytí anebo ty se silikonovým krytím. A i tady je to poměrně věda. Stupeň krytí charakterizuje ochranu LED pásku proti vnějším vlivům. Zvolíte-li LED pásek se stupněm krytí IP 20, pak půjde o LED pásek určený primárně do vnitřního prostředí. U IP 54 je pásek kryt silikonem a je tak vhodný také do vlhkého prostředí. U IP 68 je pásek kryt v silikonovém pouzdře, které je ještě navíc vyplněno dalším silikonem. Tento LED pásek můžete použít i v exteriérech a lze jej krátkodobě ponořit do vody.

dbk_3  venkovni_led pasek

Bílé anebo barevné?

Pokud dáváte přednost bílé barvě, pak si můžete vybrat z její studené, teplé anebo denní varianty. Na výběr ale máte samozřejmě také barevné LED pásky, kterým se odborně říká LED RGB pásky (red = červená, green = zelená a blue = modrá). Jednotlivé barvy vznikají kombinací výše zmíněných základních barev. Barvu můžete jednoduše měnit pomocí ovladače a vytvářet tak v místnosti příjemnou atmosféru.

bar  rgb_led pasky_loznice  osvetleni_baru.

Váš tým LUXO.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení