Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Textilní závěsná svítidla několik rad k výrobě

Vyrobte si svítidlo z kabelu, v Luxo Vám rádi poradíme.

Textilní kabel barevný,PNG  Textilní kabel černý

U nás zakoupíte textilní kabel v metráži dle potřeby. Je potřeba počítat s průvěsy nebo omotávkami. Textilní kabely jsou k dostání v různých barvách, dekorech a průměrech. Některé obsahují baldachýny a svorky a některé mají i různá volitelná příslušenství.

1. Zvolte správný průměr textilního kabelu a jeho délku

Nestačí jen vybrat barvu, ale musíte správně zvolit průřez kabelem. V nabídce jsou průměry 2x0,75 a 3x0,75mm2. Délku volte podle potřeby, je však důležité myslet na různé průvěsy a omotávky, které vám pak v konečné fázi délku svítidla zkrátí. 

Svítidlo můžete omotat okolo kovových předmětů, dřeva či připravených závěsů a vznikne dekorativní funkční prvek v místnosti.

       vzornik_textilnich_kabelu_luxo     textilni_kabely_drevo(1)

2. Barva kabelu

Jaké barevné kombinace je jen na Vás a Vaší fantazii. Můžete kombinovat na jedno svítidlo až 20 kabelů a barev. V naší nabídce máme velký výběr barevných textilních kabelů od základní černé, bílé, hnědé, módní zelené, ale i pastelové. Zajímavým dekorem jsou ZIGZAG motiv, který ve spojení s doplňky vytvoří retro svítidlo. Netradiční je speciální reflexní kabel, který při nasvícení vydrží ještě dlouho poskytovat dekorativní osvětlení.

      tvarovany_kabel(1)  Barvy

3. Příslušenství a proč je důležité

Bez objímek na žárovky a stropní krytky či lustr háčku se neobejdete. Svítidlo si tím upevníte ke stropu a jistíte proti vytržení. Zde je velký výběr a nespočet barev a tvarů, jaké můžete zvolit. Rádi Vám zašleme kalkulaci Online.

Textilní kabel   Textilní kabel černý 2

Objímka              Závěsný kabel červenýý         Objímka bílá

4. Žárovky do textilních svítidel

Žárovku musíte zvolit podle objímky. Pokud potřebujete opravdu hodně světla, zvolte objímku se závitem E27 a pak můžete vybírat LED žárovky jako náhradu za klasické o výkonu 60W, 100W i 120W,  které nasvítí obývák, halu, prodejnu i restauraci. Pokud volíte výrobu lampičky či jiné dekorativní nasvícení můžete zvolit objímku E14 - miňonku, která svítí méně.

RETRO žárovky se hodí do těchto textilních kabelů a můžete vybírat z velkého množství typů a dekorů.

Žárovka      Retro žárovka 2

5. Dbejte zvýšené opatrnosti při manipulaci se svítidly

Výroba svítidla není nějak složitá, přesto musíte dodržet základní principy s elektrikou. Pokud si nejste jisti, nemáte oprávnění svěřte zapojení odbornému elektrikáři.

 

Váš tým LUXO.cz