Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Víte, jak vybrat světla do dílny nebo garáže? Poradíme vám!

Tentokrát se budeme věnovat místům, na které se často zapomíná. Jde o dílnu a garáž. Jaká světla se sem hodí a z čeho si můžete vybírat? Čtěte následující řádky a dozvíte se to.

osvetleni_garazi  auto

O osvětlení budov, příjezdových cest, ale třeba i interiérů jsme se již zmínili v několika předchozích článcích

nástěnnjpg  lampaaa

Osvětlujeme vjezd do garáže

A začít nemůžeme jinak, než osvětlením vjezdu do garáže. K tomu vám skvěle poslouží například sloupková svítidla, kterými jednoduše vyznačíte směr a rozměr příjezdové cesty. Jen si dávejte pozor na rozestupy mezi jednotlivými světly. Pokud je umístíte daleko od sebe, vzniknou mezi nimi prázdná a tmavá místa, která vás mohou mást.

sloupeek   sloupek

Vhodné jsou také po stránách umístit zemní zápustná světla nebo také jsou velmi používáné nástěnná světla.

 zemní   Se senzorem

A co s dílnou a garáží?

Tady bude výčet možností o něco obsáhlejší. Ideálním řešením osvětlení garáží a dílen přisazená stropní svítidla a také robustnější nástěnná svítidla. Aby bylo světla opravdu dostatek a jeho barva nezkreslovala, doporučujeme použít bílé světlo s teplotou chromatičnosti 3 000K a výše. Pozor si dávejte také na stupeň krytí IP. V tomto případě doporučujeme hodnotu IP krytí alespoň 44, což znamená, že svítidlo je chráněno před vniknutím pevných cizích těles o průměru 1 mm a větších a také proti vodě stříkající ze všech směrů.

Stropní senzor                   stropní

nástěnnéé    nástěnka

Využijte doplňkového příslušenství

Vaše garáž či dílna bude pravděpodobně vybavena také větším stolem anebo ponkem, proto je vhodné na něj umístit ještě jednu externí lampu s velkým ramenem. A pokud si potřebujete při práci přisvítit, bude se vám hodit také praktická lampička na klip. Abyste se o zdroj světla nemuseli strachovat, je dobré mít v garáži anebo v dílně dostatečnou zásobu svítilen a baterek. Některé z nich jsou navíc dobíjecí, takže odpadá neustálé shánění baterek, kterých je věčný nedostatek. Potřebujete poradit anebo se zorientovat v naší nabídce? Neváhejte nás kontaktovat.

baterkareflektorlampalampaa

Váš tým LUXO.cz