Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Vybíráte venkovní nástěnné osvětlení? 4 tipy od nás!

Ať už vlastníte domeček se zahrádkou, menší vilku anebo víkendovou chatu, budete jistě přemýšlet, jak venkovní prostory osvětlit.

Máme pro vás 4 tipy, jak takové venkovní osvětlení vybírat.

 vvenkovní   nástěnn

Důvodů k tomuto rozhodnutí máte rovnou několik. Nejen, že bude venkovní osvětlení plnit funkci dekorační a estetickou, také může zvýšit bezpečnost na pozemku a je žádanou ochranou před nezvanými návštěvníky.

Tip č. 1: Zaměřte se na ochranu

Ještě před tím, než začnete řešit design anebo cenu nástěnných svítidel, určete si skupinu IP ochrany, která bude pro vaše záměry ideální. V oblasti svítidel se nejčastěji setkáte s kódy IP20 (pouze do interiéru), IP23 (hodí se do interiéru, nebo na dobře chráněná venkovní místa), IP44 (vhodné do koupelny anebo pro venkovní použití), IP65 (ideální na venkovní použití při instalaci svítidel do země) a IP67 (neomezené venkovní použití). 

 bodovéé      Koupelna

 nástěnnééé

Tip č. 2: Možnost napájení

Dalším neméně důležitým parametrem je způsob a možnost napájení svítidla. Zvolit můžete klasické napájení prostřednictvím elektřiny nebo solární energie. Na našem trhu se ovšem objevují také doplňková svítidla na výkonné dobíjecí baterie, které se ale spíše hodí pro oslavy anebo zahradní party. Z dlouhodobého hlediska nejde o příliš ekonomické řešení.

SOLÁRNÍ   SOL

Tip č. 3: Svítidlo se vám musí líbit

Na našem trhu naštěstí existuje nespočet druhů a typů nástěnných venkovních svítidel. Zvolit si můžete svítidla v tradičním provedení, ultra moderní lampy anebo LED svítidla s čidly, které zvyšují bezpečnost na pozemku a odrazují případné nezvané návštěvníky.

se senzoreem
   

Tip č. 4: Cena

Držíte se hesla, že co je drahé, musí být zákonitě také kvalitní? Stejně jako jinde, i v oblasti nástěnných venkovních svítidel to nemusí platit. Cena by tak neměla být jedním z hlavních parametrů, na základě kterých se pro svítidlo rozhodnete, ale měla by naopak stát až na okraji zájmu.

nástěnka     nástěnné venkovní

venkovní

Váš tým LUXO.cz