Máme pro vás dárek! Zadejte kód 1NAKUP a získejte 10% na váš nákup!

Vybíráme stropní svítidla. Zn. Snadno a přehledně

Stropní svítidla jsou nejčastějšími zdroji světla v tuzemských i zahraničních domácnostech. Jsou velice populární díky své všestrannosti a dostupnosti mnoha stylů a designů.

Stropní panel     Stropní nové

Jejich velkou výhodou je také to, že je můžete použít prakticky v jakékoli místnosti a to i v té menší, kde jste limitováni každičkým centimetrem místa. Jak taková stropní svítidla vybírat a nešlápnout vedle? Poradíme Vám!

Stropní přisazené nové       stropni_svitidlo

Kam se stropními světly?

Jak už jsme zmínili výše, stropní svítidla najdou využití prakticky ve všech místnostech. Velice se ale hodí do menších místností s nižšími stropy, kde není možné použít klasický závěsný lustr. Proto je vhodné jejich umístění do předsíní, koupelen, na toalety, do chodbiček nebo menších kuchyní. Vedle ale nešlápnete ani tehdy, jestliže bude stropní svítidlo plnit funkci centrálního osvětlení obývacím pokoji nebo ložnici či pokoji dětském.

Jakou velikost svítidla zvolit?

Velikostí, stejně jako materiálového provedení je v případě stropních svítidel přehršel. Mnoho stylů, materiálů, ale i velikostí vás proto může za určitých situací mást. Jak tedy vybrat vhodné světlo, aby v místnosti působilo decentně a zároveň ji dostatečně osvětlilo? Výběr byste měli přizpůsobit zejména rozměrům místnosti, do které chcete stropní svítidlo umístit. Velikostí stropního svítidla nechcete přehlušit celý pokoj, ale naopak doplnit celkový dojem místnosti. Neměli byste proto vybírat stropní svítidla, která jsou příliš veliká, ale ani moc malá.

Stropní přisazené

Pozor na zdroj světla

Problém může nastat také se zdrojem světla a jeho intenzitou. Vzhledem k tomu, že stropní osvětlení je častěji používáno v místnostech, kde je zapotřebí silný světlený zdroj, nebojte se požádat o rozsvícení světla a orientujte se podle výkonnosti. Jestliže vybíráte LED stropní svítidlo, sázejte spíše na teplou nebo denní bílou. Ta studená může působit v tmavších interiérech nebo těch, kde převládají dřevěné prvky, rušivě.

PŘISAZENÁ STROPNÍ SVÍTIDLA

   Přisazené stropní   Stropní přisazené se senzorem

Doporučujeme i variantu stropního svítidla se senzorem, které je velice praktické.

BODOVÁ STROPNÍ SVÍTIDLA

Stropní bodové     Bodovéé

PODHLEDOVÁ STROPNÍ SVÍTIDLA a LED STROPNÍ PANELY

Podhled stropní   Stropní

                                             Podhledové

  Váš tým LUXO.cz