Úvod / Poradna / Světelná inspirace pro letošní Vánoce
Kategorie
Výrobci
Kontaktujte nás hned

+420 734 766 497
+420 725 810 599

info@luxo.cz

 

Výdej zásilek:

Pod Vinicí 409/27
Praha 4, Modřany

 

Otevírací doba prodejny od 10.5.2021 OTEVŘENO

Po 830 - 1700
Út 830 - 1700
St 830 - 1830
Čt 830 - 1700
Pá 830 - 1500

Výhody nákupu u nás
  • DOPRAVA nad 2500,- Kč zdarma!
  • slevy pro montážníky
  • věrnostní program pro stálé zákazníky
  • odběr na prodejně
  • komplexní řešení na míru    
  • ONLINE návrh ZDARMA  

Světelná inspirace pro letošní Vánoce

Světelná inspirace pro letošní Vánoce - Luxo.cz    Nalaďme si skvělou pohodu se správným osvětlením
Luxo

 Vánoční dekorace –jak ji připravit? V tomto textu naleznete rady a nápady, jak si vytvořit tu nejlepší světelnou pohodu.

1. Materiály a barvy letošních vánoc - Letošním vánocům vévodí přírodní materiály jako je dřevo, sklo či ratan. Jednoduché tvary, které jsou spjaty se svátky- kuličky a hvězdičky. Barva něžná, nevinná bílá. Bílé dekorace Vám přinesou eleganci a čistotu do Vašich domácností. Při plánování nákupu vánočních světélek byste si měli prostor představit, vědět jaké barvy a tvary použijete a zkombinujete a jak je budete zapojovat.

           

Pro domácí osvětlení můžete zvolit světélka či světelné řetězy s IP20 krytím. Světelné řetězy můžete použít na vánoční stromek i jím ozdobit třeba ložnici. LED světelné řetězy mají minimální spotřebu energie, takže můžou svítit celou noc.

2. Barva světla u vánočních světélek- jakou zvolit? Barva světla u řetězů i všech vánočních dekorací je důležitá a nesmíme ji opomenout. Pokud máte rádi relaxační světlo a teplé tóny barev, zvolte barvu světla Teplá bílá, která svítí více do žluta. Tato barva se uvádí jako teplá bílá a má hodnotu okolo 2700K. Pokud patříte mezi typy lidí, co dají přednost studené bílé, pak je označení světla Studená- někdy cool white. Hodnota je okolo 6000K. Nemusíte se bát i tato barva je pořád trendy. Frčí ledové rampouchy, kapky i vločky.

                          

Studená bílá barva světla                                                                                            Teplá barva světla

Barva světla v tuto chvíli nemá vliv na svítivost, jde spíše o Váš pocit a jak se vám dané světlo líbí.

3. Vede minimalismus a jednoduchost - I v této kategorii vánočních dekorací vede minimalismus a lehkost. Ozdoby a vánoční dekorace musí působit svěže. Docílíte toho můžete např. s řetízky na baterie omotané okolo květináče. Bavlněnými LED řetězy pověšenými u okna. Malými řetízky s hvězdičkami vložené do skleněné mísy.

                       

4. Venkovní světelná paráda   - Světlo okolo domu či na venkovních stromech vytvoříte LED světelnými řetězy s IP krytím 44. Světelné řetězy patří mezi takovou klasiku v nasvícení vánoc, mají řadu funkcí, časovače a jsou v různých barvách světla. Od teplé bílé až po studenou barvu světla. Dalším hitem můžou být nasvícené tvary v zahradě, stromky, lampióny.

          

Pokud máte vlastní zkušenost s LED pásky, můžete zvolit i osvětlení s nimi. Pro venkovní aplikace musíte použít LED pásy s IP krytím 65. Vytvoříte tak dekorace podle vlastních představ a snů.

     

5. Jednoduchým a praktickým řešením jsou světelné lucerny, které můžou dělat parádu v zahradě celoročně. Jako LED světelné dekorace můžou posloužit i různé světelné tvary, které rozzáří balkón či terasu.

         

 

5. Příslušenství a jak je zapojit? Pro interiérové aplikace nepotřebujete zásah elektrikáře. Pokud použijete kvalitní světélka certifikovaná do zásuvek nebo celé sestavy pásů. Pokud vám nebude stačit kabeláž od výrobce, můžete zakoupit prodlužovací kabely s přepěťovou ochranou. Často využívaným prvkem je časovač, který vám rozsvítí světélka podle Vašeho nastavení.

            

Též spousta světélek a dekorací, které jsou na baterie, nemají baterie součástí dodávky a je potřeba je zakoupit. Můžete zvolit kvalitní dobíjecí baterie.

Pro venkovní aplikace je zapotřebí promyšlená příprava. Ke světélkům musíte přivést proud -230v, většina je na 230V. K tomu Vám pomůžou venkovní sloupky se zásuvkami nebo venkovní kabelové bubny s IP44. Pro propojení je dobré využít spojovacích venkovních konektorů.

   

©2016 luxo.cz